Śniadanie to bez wątpienia najistotniejszy posiłek dnia? Dlaczego więc często z niego rezygnujemy?

Dość słusznie mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Być może po przebudzeniu nie żywimy ochoty, aby coś przekąsić, jednakowoż już po porannym posiłku docenimy jego pozytywy – człowiek budzi się do życia! Śniadanie jest niezmiernie konieczne dla dobrego funkcjonowania, napędza nas do działania, budzi organizm do życia, a również pozwala nam się skupić w pracy czy w szkole przez kilka pierwszych godzin, aż do drugiego śniadania lub lunchu. Praca z pustym żołądkiem bowiem to udręka, nie można na niczym się skupić, gdyż mózg się buntuje, iż nie dostał niezbędnej dawki energii. I marację.

jajka w kieliszkach

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż mówi się w mediach i nie tylko, przecież mówiło się i pewnie u nas w domu, iż pora śniadaniowa to najważniejsza pora dnia, wiele osób lekceważy tego typu zalecenia. Niektórym zwyczajnie śniadanie nie przechodzi przez przełyk. Z jakich przesłanek to wynika? Są różne powody. Najbardziej znana to ta dość błaha: deficyt czasu. No tak, jedna osoba musi szybko biec na zajęcia, druga do pracy, trzecia w ogóle na nic nie może znaleźć czasu. Na pytanie: „jak to bez śniadania?”, najczęściej pada odpowiedź, że śniadanie będzie po drodze lub w pracy, iż przecież zawsze jemy w biegu i jest dobrze i tak dalej. Kolejną przyczyną jest fakt, że niektórym osobom śniadanie po prostu nie smakuje.

Nie potrafią zaaprobować tego pierwszego posiłku, bo sprawia im to trudność. Przełyk jest jakiś ściśnięty, więc śniadanie jest prawie bólem, na którą nie chcą się decydować po raz kolejny. Może to wynikać ze stresu, gdyż to przecież początek dnia, cały dzień przed nami, wiele stresujących sytuacji w domu, w pracy, nie wiadomo jak sobie z nimi poradzimy, tak więc organizm tak właśnie reaguje.

Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym będą praktyczne informacje, które znajdziesz tu. Zobacz to!

Zdarza się jednocześnie, iż właśnie tego typu osoby, które rezygnują ze śniadania, gdyż mają trudność z jego przyjęciem zjadają obfite kolacje. Wiadomo, wieczór, koniec dnia, czeka nas już tylko przyjemny sen, więc można się najeść. Niestety, oto nie jest zbyt mądre, nie dość, że możemy mieć problemy żołądkowe, to jeszcze przez to słabo się wysypiamy. Dodatkowo, dla osób, które nie chcą przybrać na wadze – tym sposobem prędko tyjemy. Pamiętajmy więc o jedzeniu śniadania, to istotnie konieczna część dnia. Przygotujmy je z należytą starannością, skorzystajmy z pięknych pojemników na pieczywo lub innych akcesoriów (zobacz na tej stronie – ), skorzystajmy z gustownych kubków i talerzy, a przekonamy się, że śniadanie to jedna z najprzyjemniejszych chwil dnia. Ja osobiście polecam szczególnie takie specjalne pojemniki na pieczywo. A więc smacznego!