Najlepsze sanatoria w na naszej polskiej ziemi

Ciechocinek to miejscowość i gmina w województwie kujawsko-pomorskim. Leży na Kujawach, w pow. aleksandrowskim. Miasto to położone jest w Kotlinie Toruńskiej, w rozległej dolinie Wisły, na lewym jej brzegu. Jest jednym z najdawniejszych miast na Kujawach. Pierwsze adnotacje o nim datowane są na rok 1065.

Wody solankowe

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com

W 1791 planowano pobudować tutaj warzelnie soli, ponieważ na terenie Ciechocinka odnaleziono wtenczas solanki. Z roku 1829 wywodzi się pierwsza wzmianka o zdrowotnym działaniu miejscowych źródeł. Pierwsze kąpiele miały odbywać się w starej oberży folwarcznej na Bema. Przyspieszyło to rozwój tejże miejscowości. 4 lutego 1919 r. Ciechocinek otrzymał prawa miasta. Ciechocinek był najważniejszym kurortem w Królestwie Polskim w XIX stuleciu. Najogromniejszym kłopotem Ciechocinka były powodzie w latach 70 XX w., wtedy postawiono tu wodną elektrownią która pełni dodatkowo rolę retencyjnego zbiornika.

Ciechocinek nadal jest miastem o charakterze zdrojowym. W mieście prawie nie ma przemysłu, znajdują się tutaj m.in. lecznice kuracyjne, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, pijalnia wód mineralnych, hotele, lokale, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, klombów oraz dywanów kwiatowych. Bazą rozwoju są wody (jonizator wody) lecznicze, między innymi: bromkowe oraz żelaziste, które to czerpią z licznych na tymże obszarze zdrojów solankowych. Kuruje się w tej okolicy schorzenia narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, schorzenia zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa.

seniorzy

Autor: Monika Kulej
Źródło: BAREL POLAND
W owym celu stosuje się dużo zabiegów, między innymi kąpiele jodobromowe, bandażowania borowinowe, balneoterapie (irygacja, klimatoterapia), gimnastykę jak też masaże. Jeśli zatem zamierzasz wyjazd do sanatorium Ciechocinek – sanatorium w ciechocinku na lazienkiresort.com – jest strzałem w dziesiątkę. Znajdują się w tej okolicy sanatoria: „Pod Tężniami”, „Krystynka”, „Łączność”, a również Biuro Turystyczne Rejs. Ciechocinek jest też doskonałym miejscem na wczasy czy niedzielne wypady z rodziną, ponieważ znajduje się w tej okolicy rozbudowana baza hotelowa. Bezpośrednie położenie przy autostradzie A1 czyni Ciechocinek łatwo osiągalnym miejscem do wypoczynku weekendowego dla mieszkańców Łodzi, Gdańska bądź Stolicy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,