Czy stosowanie implantów zębowych daje man jakieś korzyści

Implanty zębowe to inaczej protezy dentystyczne, mające za zadanie wypełnić częściowy ubytek zęba w jamie ustnej. Protezy te mogą zbudować koronę zębową w szczęce, dlatego decydują się na nie również osoby, chcące mieć zupełnie nowe, piękne zęby. Poza tym posiadają mnóstwo zalet.

fotografijka - zdrowie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Mianowicie, implanty są bardzo powszechnie wykorzystywane w stomatologii z z tego względu, że rekonstruują całą szczękę lub ubytek w danym miejscu bez widocznych śladów. Oprócz tego, iż odbudowują zęby polepszają estetykę jamy ustnej, co widać podczas uśmiechania się. Bardzo ważną usługą, którą proponuje na przykład ortodonta w Warszawie na Woli, jest także regeneracja uzębienia u osób starszych, które z racji swojego wieku częściowo straciły zęby. Natomiast jeżeli chodzi młode pokolenie to protezy dentystyczne są rekomendowane właśnie w tej grupie docelowej po różnego charakteru wypadkach lub urazach związanych z niezastosowaniem się do kluczowych zasad higieny zębów. Wyłącznym warunkiem przeprowadzenia takiego zabiegu jest brak przeciwskazań zdrowotnych. Dzięki temu ortodonta Warszawa Wola którego zapewnia, może szybko wypełnić większy lub mniejszy ubytek w jamie zębowej (wola.centrumdemed.pl/). Inną zaletą protez dentystycznych jest zminimalizowanie procesu zanikania szczęki. Poza tym nie istnieje konieczność, aby szlifować zęby. Implanty wyglądają niemal identyczne jak naturalne zęby i tak naprawdę jedynie stomatolog może je odróżnić. Następną bardzo ważną cechą jest wyeliminowanie luzów w uzębieniu bądź skłonności do wypadania zębów, gdyż implanty zakłada się na zęby (zobacz zdjęcie panoramiczne kraków) stałe. Bardzo ważną korzyścią szczególnie dla tych, którzy za małe pieniądze pragną poprawić swój uśmiech jest oszczędność. Bowiem implanty są znacznie tańsze niż całkowita wymiana protezy zębowej i wystarczy tylko zapłacić za nie jednorazowo.

Podsumowując, implanty do zębów są niezwykle odporne i zapewniają naturalny wygląd. Dodatkowo, charakteryzują się bardzo dobrą żywotnością, czyli od 20 do 25 lat. W niektórych przypadkach mogą trzymać się nawet dłużej. Co ważne, zapewniają komfort i łatwo się je pielęgnuje, bez konieczności inwestowania dodatkowych środków. Wystarczy dbać o nie codzienne tak samo jako naturalne zęby. Jeśli zatem interesują nas implanty w Warszawie jest lokalizacją, gdzie nie będziemy mieć kłopotu ze znalezieniem specjalistów, którzy z ich zastosowaniem upiększą nasz uśmiech.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,