Po czym rozpoznać dobry gabinet stomatologa? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę w tym miejscu, co jest najbardziej istotne?

Czym odznacza się dobry gabinet stomatologa? Na pewno parę czynników, jak partnerski stosunek lekarza do pacjenta, jaki jest wyrażany na przykład przez rozpoczęcie każdej wizyty od konsultacji w gabinecie. Dlaczego to takie istotne? Gdyż zmniejsza to dystans między stomatologiem oraz pacjentem, zaś przy okazji w tym czasie lekarz może dowiedzieć się przydatnych w leczeniu informacji, ponieważ przeprowadza dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz samopoczucia pacjenta. W ten sposób jest możliwe by ustalić również plan leczenia.

gabinet stomatologiczny

Autor: Bosc d’Anjou
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób na pewno to wygląda w stomatolog Retkinia, gdzie pacjent jest na pierwszym miejscu i zawsze jest mu okazywany duży szacunek. W tym miejscu także spotkamy wiele innych godnych polecenia zachowań. Na pewno na uwagę zasługuje okazywana troska, czyli dopytywanie się przez lekarza o stan samopoczucia o wygodę pacjenta w trakcie zabiegu. Za tym przemawia najwyższej próby profesjonalizm, pod tym kryje się wiedza medyczna, sprawność wykonywania zabiegów, jak również pewność, z którą lekarz przeprowadza zabieg – sprawdź nas.

Ważna jest również czystość i sterylność gabinetu. Oznacza to, że gdy pacjent siada na fotelu nie powinien dostrzec żadnych oznak wcześniejszej wizyty. Sprzęt musi być zdezynfekowany, na stoliku zaś wszystko powinno być idealnie poukładane. Nie może tam leżeć sprzęt, który był wcześniej używany. Oczywiście nie trzeba dodawać, iż lekarz, jak i asystentka powinni mieć czyste stroje. Bardzo istotne są również nowoczesne technologie dentystyczne, nie jedynie jeśli chodzi o sprzęt dentystyczny, lecz także o wykorzystanie różnego rodzaju technik, na przykład obrazowanie do pokazania pacjentom stanu jamy ustnej. Dobrze jest to uczynić na odpowiedniej jakości zdjęciach lub na video z kamery wewnątrzustnej. Na koniec trzeba wspomnieć, że stomatolog powinien podkreślać, iż całkowicie dba o jałowe otoczenia, zapewniając pacjentowi poczucie bezpieczeństwa.

Niestety, w takich gabinetach ma się do czynienia ze śliną oraz krwią, a to stwarza możliwe chorobotwórcze środowisko oraz może powodować niepokój. Najlepiej w związku z tym, żeby zakładanie rękawiczek jednorazowych i dezynfekcja newralgicznych części aparatury miały miejsce przy pacjencie. Po wykonaniu tych zabiegów, lekarz nie powinien wychodzić do poczekalni albo też dotykać przedmiotów wokół fotela dentystycznego. Takie warunki panują w dobrych gabinetach jak stomatolog najlepszy stomatolog wrocław Łódź Retkinia – skontaktuj się z nami.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,