Jak dać sobie radę z chorobą siatkówki? Czy są określone skuteczne zabiegi na tego rodzaju kłopoty?

Z pewnością, siatkówka to najbardziej istotna część oka, dzięki niej można widzieć. To dokładnie w niej są receptory, które odbierają bodźce świetlne oraz fotoreceptory, jakie przekształcają energię świetlną w elektryczną, tak żeby można było drogą nerwową wysłać impulsy do mózgu, jakie są niezbędne do procesu widzenia.

Women

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com

Odklejenie siatkówki to choroba oka, w czasie której siatkówka ulega rozerwaniu albo odklejeniu od znajdującej się pod nią naczyniówki. Następuje pogorszenie widzenia, a czasami i utrata wzroku. Na tego rodzaju chorobę cierpią niekiedy osoby z wysoką krótkowzrocznością a także ludzie chorzy na cukrzycę oraz atopowe zapalenie skóry.
Ryzyko takiej przypadłości wzrasta u wszystkich, szczególnie u pań po pięćdziesiątym roku życia. Całe szczęście dostępne jest zobacz ofertę leczenia kanałowego w Krakowie siatkówki oka i coraz więcej osób z tego korzysta. Efekty są naprawdę dobre, więc nie warto z tym za długo zwlekać. Jeżeli doszło do przedarcia, bez odwarstwienia, to wystarczy zabieg ambulatoryjny za pomocą lasera. Przekonajmy się jak wyglądają stawki, ponieważ jak operacja laserowa oczu cena (optegra.com) może się różnie kształtować. Taki zabieg polega na tym, iż promień lasera tworzy małe blizny, jakie trzymają siatkówkę oraz zapobiegają odwarstwieniu.

Jeżeli mamy problem z odwarstwieniem to jesteśmy w stanie zaleczyć to dwoma sposobami operacyjnymi. Przy niewielkim uszkodzeniu trzeba założyć plomby, które likwidują tworzące się w siatkówce dziury. Takie plomby należy przyszyć do twardówki i pozostają one w oku na zawsze, lecz pacjent nie zauważa ich i nie odczuwa. Inną]Kolejną metodą jest witrektomia. Czyli nowatorska technika, właściwie ostatnia szansa w sytuacji uszkodzenia siatkówki przez zrost z ciałem szklistym.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,