Jakie działania są, a które nie są wykonywane w hospicjum?

Hospicja to przeważnie relatywnie małe organizacje obejmujące swą opieką osoby umierające, czyli znajdujące się w ostatniej fazie swego życia oraz cierpiące z powodu przewlekłych chorób (przykładowo nowotworów albo innych o podobnym przebiegu).

U osób takich niestety zakończyło się leczenie przyczynowe.
W takim miejscu jak hospicjum personel stara się stale zapewniać względnie właściwą opiekę na końcowym rozdziale życia. Zapewnienie opieki w hospicjum oznacza przede wszystkim walczenie z bólem, zapewnienie komfortu i wSPArcia zarówno chorym ludziom, jak i ich najbliższym. Hospicjum to zasadniczo nie tyle miejsce, a chyba wieloaspektowy program opieki nad osobą umierającą. Głównym celem działania podejmowanego w hospicjach jest zwiększanie i podtrzymywanie właściwej klasy życia pacjentów poprzez zabezpieczenie ich potrzeb, które związane są z objawami choroby, zabezpieczenie potrzeb emocjonalnych czy też oczywiście duchowych.
hospicjum

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Hospicja kierują się zasadą zaakceptowania nieuchronności śmierci. Nie stosuje się tu więc uporczywej terapii, której celem jest przedłużenie życia pacjenta wszystkimi metodami. Hospicja nie prowadzą diagnostyki lub oceny postępowania choroby. Leczenie koncentruje się wyłącznie na kontrolowaniu męczących symptomów psychologicznych oraz somatycznych. W hospicjach nie odnajdziemy respiratorów, nie są używane powszechne w medycynie ratunkowej wlewy dopaminy czy epinefryny, które sztucznie utrzymują ciśnienie chorego. Nie przetacza się także krwi nawet jeżeli zabieg ten jest niezbędny, pacjent kierowany jest do szpitala. Ponadto nie jest przeprowadzana reanimacja. W hospicjum hospicjum śląskie stwarzane są warunki godnej śmierci. Wykonuje się to względnie bez fizycznego cierpienia oraz cierpienia psychicznego.

W tego typu miejscach stwarzana jest przyjemna oraz względnie domowa atmosfera tak dla chorych jak i rodziny. Należy pamiętać o tym, że w hospicjum nie przedłuża się wszystkimi siłami życia pacjenta ani się go nie skraca.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,