Czym jest laserowa korekcja upośledzeń wzroku, glaukomy, katarakty, chorób siatkówki?

Współcześnie trudno sobie wyobrazić chirurgię oczu bez lasera. Jest aseptyczny jak też dokładny. W ułamku sekundy likwiduje komórki, na które został nacelowany – niszczona tkanka po prostu wyparowuje.

herbaty
Żadnej krwi, żadnych uszkodzeń sąsiednich tkanek. Możemy nim korygować wady wzroku, leczyć kataraktę, jaskrę oraz schorzenia siatkówki. A do przeprowadzenia zabiegu zazwyczaj starczy znieczulenie oka kroplami.
Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza

Autor: Primavika
Źródło: Primavika

Leczenie siatkówki oka. Jeśliby nie laser, nie dałoby się również udaremniać straty wzroku wywołanej zmianami w siatkówce oka. Przeważnie są to przemiany na tle cukrzycy. Pierwotnie choroba (polecamy dentysta kraków) powoduje uszkodzenie drobniutkich naczyń siatkówki, czego następstwem jest powstanie obszarów niedokrwienia. Efektem tego są proliferacje naczyń, którym akompaniują nawracające krwawienia i odwarstwienie siatkówki oka. Pojawienie się zmian wskazujących na zaczynające się niedotlenienie siatkówki oczu, co w przyszłości grozi powstaniem nowych nieprawidłowych naczyń jak też krwotoków do ciała szklistego, wskazana wtenczas będzie operacja laserowa oczu cena której jest dosyć wysoka. W przypadku mniejszych zmian przeprowadza się fotokoagulację ogniskową, której zamiarem jest bezpośrednie unicestwienie uszkodzonych fragmentów układu naczyniowego dna oka. Przy zmianach bardziej zaawansowanych stosowana jest fotokoagulacja rozsiana. Zależnie od wariantu zabiegu i części oka, jaka ma być mu poddana, stosuje się lasery o rozmaitej długości fal.

Do zabiegu siatkówki z przyczyn powikłań cukrzycy jak też chorób naczyniowych służy laser argonowy. Najwięcej operacji realizowanych jest za pomocą lasera excimerowego. Stosuje się go do zabiegów korygujących krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,