Organizując sylwestrową eskapadę

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Zbliża się Sylwester – wigilia Nowego Roku celebrowana rokrocznie od początku XX wieku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.

Święto to zobowiązuje nas do radości, aranżowania dużych balów oraz tracenia pokaźnych sum na spektakularne pokazy sztucznych ogni oraz ogromne ilości wina musującego, potocznie nazywanego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się też sylwestrowe wycieczki z rodziną lub przyjaciółmi, które łączą ze sobą zimowe szaleństwo i spędzenie sylwestrowej nocy na balu zorganizowanym w pięknej, niecodziennej scenerii. Często również sposobem spędzenia tego wyjątkowego okresu jest wyjazd do któregoś z dużych polskich miast na koncerty urządzane co roku na ich rynkach. Miło jest odpocząć przez jakiś czas od nudy, zabawić i rozerwać, jednak najpierw należy wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które dobrze by było wziąć pod uwagę
Aby Sylwester 2013 był niezapomniany, trzeba dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży. Możemy iść na łatwiznę i wybrać pełne turystów Zakopane, jednak istnieje przecież wiele innych obszarów, które warto odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych zakątków kraju jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Panujący tam mikroklimat jest zbliżony do występującego w Alpach- przez specyficzne ciśnienie atmosferyczne organizm jest stymulowany do produkcji większej ilości czerwonych ciałek krwi, co finalnie stymulująco wpływa na nasze samopoczucie. Co warte uwagi obecność śniegu na tamtejszych wzniesieniach jest niemal 100%-owa. Kolejna górska miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Ponadto dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być również Bieszczady, które, chociaż rzadko wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za nartami nie przepadają, oryginalną opcją jest sylwester na Podlasiu. Obszar ten jest pełna lasów i jezior oraz mikroskopijnych wsi i niewielkich miasteczek. Największe z nich to Białystok. Także województwo mazowieckie proponuje przednią zabawę w Sylwestra. Fani muzyki mają możliwość wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie każdego roku organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich i zagranicznych artystów.

Gdzie nocować
Do wyboru są oczywiście hotele oraz pensjonaty. Często umiejscowione są one blisko stoków, co istotnie umila pobyt. Całkiem niezłym oraz niezbyt kosztownym rozwiązaniem jest także skorzystanie z usług gospodarstw agroturystycznych. To, co wybierzemy, zależy jedynie od nas samych i od dostępnych środków finansowych.

Gdzie szukać propozycji???
Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli albo na portalach z ofertami dużej liczby hoteli oraz pensjonatów (przykładowo – tu) lokowane są nie tylko cenniki i dostępne pokoje, ale również jedyne w swoim rodzaju oferty na Sylwestra, takie jak między innymi okresowe obniżki cenowe lub propozycje balów urządzanych przez pensjonat. Aby znaleźć oferty dotyczące interesującego nas regionu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester śmieszne gadżety na sylwestra agroturystyka czy też Bieszczady sylwester. W następnej kolejności trzeba jedynie wybrać odpowiadającą nam propozycję i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,