Niespełnione marzenia o dziecku to kłopot wielu osób

Myślałeś kiedyś, dlaczego jedne pary mają dziecko, chociaż wcale o tym nie myślą, inne z kolei dążą do tego latami i nic nie osiągają? Życie może być okrutne, zwłaszcza, gdy ogromnie czegoś chcemy.

Jednym z rozwiązań, które ma umożliwić przytulenie własnej pociechy do piersi jest rządowy program dotyczący In vitro. Nfz refunduje go, by pacjenci mogli urzeczywistnić swoje marzenia o pełnej rodzinie.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (http://welldent.wroclaw.pl/), która odnosi się do omawianej kwestii, zatem zapewne też Cię zainteresuje.

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

O refundację mogą starać się osoby, które mają stwierdzoną przyczynę niepłodności bądź już potwierdzono trwające rok leczenie, jakie niestety nie dało pozytywnych efektów. Istnieją uzgodnione bariery wiekowe, w które trzeba się wpasować, jeżeli zamierzamy wejść do programu. Maksymalna granica wieku u kobiet to czterdzieści lat. Co więcej nie dopuszczane są pacjentki, które już wcześniej miały trudności z donoszeniem ciąży. Natomiast ograniczeniem nie jest uprzednie skorzystanie z in vitro – tego rodzaju osoby także mogą się ubiegać.

Kolejnym warunkiem jest niemożliwość skorzystania z dawców komórek jajowych albo plemników. By rozpocząć zabiegi, należy dostarczyć wszystkie dokumenty z instytucji medycznej, w jakiej się leczyliśmy, bez znaczenia czy jest placówka państwowa, czy prywatna. Początkowo zgłaszająca się kobieta jest poddawana postępowaniu kwalifikacyjnemu. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli, może zostać wpisana na listę oczekujących (przeczytaj szczegóły na gyncentrum.pl). Prowadzony jest specjalny, elektroniczny rejestr, w którym gromadzone są wszystkie szczegóły dotyczące in vitro, czyli m.in. liczba uzyskanych ciąż oraz stan zdrowia narodzonego dziecka.

rodzice

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce ponad milion par zmaga się z przedstawionym problemem i choć chciałyby urządzić pokój dla maleństwa, kupić cudowne ciuszki i po prostu czekać, aż wreszcie pojawi się w domu nowy członek rodziny, dotychczas nie miały tej szansy. Teraz mogą skorzystać z zaprezentowanego programu refundacji zapłodnienia in vitro z wiarą, że tym razem się uda i pragnienie będzie zrealizowane (). To niebywale ważny krok dla rodzin, które ze względu niewystarczających możliwości budżetowych nie mogły sobie pozwolić na leczenie warte ponad kilkanaście tysięcy złotych, bowiem taka kwota była dla nich niedostępna.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,