Ćwiczenia są ważne dla wszystkich niezależnie od wieku — szczególnie jeżeli mamy siedzący tryb życia

Niejeden lekarz i rehabilitant stwierdzi szczerze, że trzeba się ruszać, aby za kilka lat nie czuć bólu kręgosłupa i szyi.
Regularne ćwiczenia są szalenie istotne dla każdego człowieka.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być optymalną opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jednakże pracujemy bez przerwy przed laptopem, to musimy po pracy iść na jakiś trening. Nie musi być to nic trudnego. Można iść z kolegami z biura na siłownię lub w pojedynkę na basen. Decyzja zależeć będzie od tego, co sprawia nam radość. To powinna być nasza najważniejsza wskazówka, jeżeli mamy plan, by zacząć się ruszać. Nie ma sensu zmuszanie się do czegokolwiek. Jeśli będziemy trenować na siłę, to i tak po jakimś czasie to olejemy, ponieważ będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co daje nam satysfakcję, ale co również aktywuje nasze ciało. Nie zapominajmy tylko o tym, żeby nie przeciążyć się na początku. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać ilość kilometrów lub obciążenia na siłowni. Ważne jest to, abyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to podstawa. Można przykładowo zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam fajniej w grupie albo potrzebujemy dopingu i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który umorduje nas w zdrowy sposób, poprawi naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia.

Kliknij na odnośnik do strony (https://www.fundacjaavalon.pl/), on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zafascynował. Zobacz tekst, zawierający ciekawe informacje.

Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zdrowy — w szczególności plecy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,