Wazektomia – co to jest

Wazektomia, czyli przecięcie nasieniowodów, jest pewną ze strategii antykoncepcji dla panów. Wielu Europejczyków i Amerykanów poddaje się takiemu zabiegowi, zwłaszcza, iż ostanie komunikaty na temat niebezpieczeństwa zatorów, wylewów krwi do mózgu oraz zawałów serca narastające przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych tzw. trzeciej generacji nie napełniają optymizmem.

Wiele kobiet mających stałych partnerów sądzi także, iż niesprawiedliwością jest przerzucenie na kobietę całej odpowiedzialności za zabezpieczanie się przed niepożądaną ciążą. Sądy panów są podzielone. Ci, którzy zabiegowi się poddali, są zadowoleni z wolności seksualnej, jaką otrzymali. Wahający się powiadają, że możność płodzenia to część ich samych, zatem więc takie trwałe pozbawienie się jej jest przemocą na naturze faceta.

gabinet lekarza

Autor: Giorgio Minguzzi
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma żadnych badań, jakie równoznacznie wskazywałyby, że wazektomia ma jakikolwiek wpływ na zdrowie – sprawdź na w link. Rolą nasieniowodów jest przesyłka plemników natomiast żadnych innych ról one nie spełniają. Przeprowadzający zabieg medycy akcentują, iż panowie czynni seksualnie bez stresów żyją dłużej, natomiast ich partnerki nie zażywające pigułek są zdrowsze.
Odwracalność zabiegu jest realna, jednak nie zawsze skuteczna. Dlatego przed jego przeprowadzeniem mężczyzna powinien zdeponować w banku spermy trzy jego próbki, jakie wcześniej będą zbadane. Takiego nasienia można użyć do zapłodnienia metodą inseminacji czy in vitro. Do tego drugiego zbiegu możesz spożytkować także plemniki zaczerpnięte wprost z jądra, pod warunkiem, iż nie zniszczyły ich przeciwciała. Zabieg in vitro jednakże ma efektywność na poziomie mniej więcej 40%, oprócz tego jest drogi.Urolog przejdź na stronę główną

Drogi jest również zabieg rewazektomii, zatem połączenia przeciętych nasieniowodów. Wazektomia Gdańsk kosztować może w przybliżeniu dwa tys.

Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej danych na ten wątek, to znajdziesz je z pewnością pod tym linkiem (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/aktualnosci/), gdzie są one niesamowicie dokładnie opisane.

zł, za zszycie nasieniowodów należy już zapłacić ponad 10 razy tyle. Urolog Gdańsk może udzielić Ci rady w tym obszarze.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,