Czym jest pedodoncja?

Stomatologia to dyscyplina leczenia wyróżniająca się licznymi specjalnościami. Jedną z nich jest właśnie pedodoncja, a więc stomatologia dla maluchów.
Lekarz pedodonta wyspecjalizowany jest w chorobach zębów maluchów jak też wadami rozwojowymi zgryzu.

wizyta

Ciąża, USG

Autor: iStock
Źródło: iStock
Dziedzina owa została wydzielona ze względu na odmienną budowę zębów oraz całego układu zębowego maluchów. Z odmiennej budowy wynikają specyficzne problemy, jakie dotykają dziecięce uzębienie. Pedodonta trudni się ich leczeniem, lecz także kuracją chorób błony śluzowej oraz ząbkowaniem. Tym zajmuje się właśnie pedodoncja Wrocław to miasto w jakim bez problemu odnajdziemy tego typu specjalistę.
napar

Autor: lumiere
gabinety stomatologii dziecięcej częstokroć są specjalnie przygotowane pod kątem małych pacjentów. To istotne, bo wizyta u dentysty praktycznie zawsze jest dla malucha źródłem stresu. Kolorowy, w wyższym stopniu przyjazny gabinet i zabawki pomogą złagodzić nerwy generowane przez odwiedziny u dentysty. Warto pamiętać, iż w czasie wyrzynania ząbków ujawniają się nierzadko wady zgryzu, a same zęby są szczególnie narażone na powstawanie próchnicy. Z tej przyczyny na przegląd dentystyczny trzeba wybierać się z latoroślą nie rzadziej niż raz na pół roku. Przed pierwszą wizytą u stomatologa (zobacz dobry stomatolog w krakowie) trzeba przeprowadzić konsultację, w szczególności gdy dziecko lęka się dentysty.

W czasie takiej wizyty smyk ma okazję zapoznać się ze stomatologiem, obejrzeć jego gabinet i znajdujące się w tam sprzęty, co pozwoli zredukować stres w trakcie przyszłych koniecznych zabiegów. Pamiętaj, sprawdzaj potomkowi zęby codziennie, kontroluj poprawność mycia, wyrabiaj dobre przyzwyczajenia jak też sam bądź przykładem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,