Kwestia wręczania prezentów zawsze jest dość problematyczna. Dlaczego tak właśnie jest? Czy można do tego jakoś podejść?

Prezenty, ach te prezenty, chciałoby się podsumować, kiedy widzimy, co możemy zakupić najbliższej osobie. Niekiedy są to przedmioty codzienne, na przykład pomocne w kuchni lub w domu, czasami stawiamy na wygląd i nabywamy jakieś ubrania czy „błyskotki”. Wszystko oczywiście jest zależne od tego, komu to chcemy kupić, w jakich też jesteśmy kontaktach z obdarowywaną osobą. Niekiedy nawet ważne są same życzenia, ponieważ najważniejsza jest pamięć o kimś. Niby tak, ale z drugiej strony każdy z nas lubi otrzymać jakiś prezent. Niby tak nie twierdzimy, ale przecież to właściwie miłe i najzwyklej fajne.

prezent

Autor: Glitter
Źródło: Glitter
Przed taką deklaracją będą bronić się pewnie panowie, dla jakich obdarowywanie kogoś – tak, lecz już dostawanie prezentów raczej nie. Oczywiście podchodzą tak do tej sprawy oficjalnie, ale jak to prywatnie można się domyślać, że gdzieś w głębi dłuższy tego chcą.

Czy chcesz może otrzymać link do strony kwiaty sztuczne, gdzie oczekują na Ciebie następne teksty? Myślimy, że spodoba Ci się ten serwis.

Tak samo łatwiej facetowi kupić prezent dla mamy czy prezent dla dziewczyny, niż przykładowo kupić coś koledze – prezenty dla mamy na stronie Faceci załatwiają to raczej w inny sposób, zapraszają znajomego na piwo i nie bawią się w żadne upominki.

Wiadomo w tej materii jest bardzo różnie, ponieważ skoro ktoś organizuje urodziny, jakąś imprezę domową, to właściwie każdy z zaproszonych, który przybywa powinien coś kupić na prezent i nie jest ważne, czy to kobieta czy mężczyzna – wybierz prezent dla dzieczyny na Identycznie jest jak ktoś się wprowadza do nowego miejsca, wtedy jak jest tak zwana parapetówka, to zaproszeni pojawiają się z różnego rodzaju prezentami, które odnoszą się do miejsca zamieszkania. To znaczy kupuje się na przykład rzeczy do kuchni, praktyczne, lecz również możemy zakupić coś do wystroju mieszkania.

prezent

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jednocześnie to zazwyczaj jest ryzykowne, ponieważ jeśli na przykład zakupimy łyżki do kuchni to wiadomym jest, że zawsze się przydają, lecz, jak kupimy komuś obraz (diego rivera obrazy) do pokoju gościnnego lub figurkę na półkę, to ciężko przewidzieć, czy przypadnie ona obdarowywanemu do gustu. Być może lubi on zupełnie inny styl i nie chce nawet brać jej pod uwagę przy wystroju. Miejmy na uwadze więc, iż jak kupujemy prezent do nowego mieszkania, to raczej zakupmy coś praktycznego niż do wystroju wnętrza. Ten drugi rodzaj prezentu to dość ryzykowny pomysł. Jeśli jednakowoż lubimy ryzykować i znamy odpowiednio osobę obdarowywaną to może i warto spróbować? Musimy rozważyć każda taką sytuację indywidualnie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>