W które miejsce najlepiej pojechać na urlop albo dłuższy weekend? Co możemy zobaczyć w naszym kraju?

Rozpoczyna się sezon na wyjazdy weekendowe. Robi się coraz bardziej przyjemnie, więc najbardziej korzystnie przeznaczyć troszkę czasu, ażeby pojechać w atrakcyjne miejsce i zostać tam trochę czasu. Każdy z nas ma w roku urlop i oczywiście wyjeżdżamy wtedy na dwa-trzy tygodnie, lecz zapominamy o bardziej krótkich wypadach, które też mogą być bardzo przyjemne. Zwłaszcza, iż mamy taki niedługi okres wiosenno-letni, że naprawdę najlepiej go wykorzystać maksymalnie.

zachód słońca nad jeziorem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tym bardziej również, że rzeczywiście żyjemy w pięknym kraju, chociaż być może tego nie doceniamy. Spoglądamy na pozostałe państwa i mówimy, iż tam to jest piękniej, iż tam by się wybrało. Oczywiście, iż każde państwo ma coś, czym się może pochwalić, lecz to nie znaczy, iż Polska jest jałowa i nudna. Mamy Bałtyk, gdzie można wynająć domki letniskowe nad morzem, są góry, a w nich niezliczoną ilość szlaków i szczytów do zdobycia. Wspaniałe schroniska i pensjonaty w górach to dobra propozycja na majówkę albo inny dłuższy weekend.

Wreszcie są jeziora mazurskie, w jakich najlepiej wynająć domek nad jeziorem i radować się ciszą oraz bliskością natury – więcej…. Nie zapominajmy jednocześnie o naszych miastach, każde z nich ma swój urok. Stolica, choć niedoceniana przez wiele osób, ma naprawdę wiele do zaoferowania, a pięknieje z każdym rokiem. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miejsce jedyne w swoim rodzaju, w jakim odnajdziemy pozostałości z różnorakich epok.

stare miasto w Pradze

Autor: Davis Staedtler
Źródło: http://www.flickr.com
No i Kraków, przecież to dawna stolica Polaków, miasto wyjątkowe, do którego przyjeżdża największa ilość zagranicznych turystów. Niektórym przypomina jedno z najwspanialszych miast na świecie, czeską Pragę. Jeżeli jednak byliśmy w tych miejscach to nie ma przeszkód, aby zobaczyć inne, mniej oczywiste, jak Toruń czy Białystok.
Zwłaszcza to drugie, pozostające jakby na obrzeżach, zasługuje na odkrycie. Dla turystów z Polski zachodniej bardzo interesujące będzie to, iż w tamtym rejonie są cerkwie i oczywiście razem z tym są też krzyże prawosławne. W zachodniej Polsce tego praktycznie nie ma, więc możemy być zaskoczeni, że jeden kraj, a tak się różni. Na koniec bardzo dobrze wspomnieć o Puszczy Białowieskiej i miejscowości Białowieża, wspaniałym miejscu, a wcale nie tak częstym kierunkiem urlopowych wyjazdów.

Zobacz również: www.domki-letniskowe.pl/