Krótki wykaz kieliszków stosowanych do podawania różnych alkoholi, z jakiego powodu powinno się mieć większość z nich w domu.

Alkohol w nadmiarze jest szkodliwy i nie powinno się go za dużo używać, lecz nieduże jego ilości bez problemów każdy dorosły może się napić. A alkoholi jest bardzo dużo różnych rodzajów, tak więc każdy na pewno trafi na coś, co mu będzie smakować. Kupując do domu różne odmiany alkoholi należy mieć świadomość tego, że każdy z nich inaczej będzie podawany.

Dlatego też warto sukcesywnie zaopatrywać się w różne odmiany kieliszków i kufli, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy się mogą przydać. Wystarczy, że ktoś znajomy przyniesie jakiś nowy trunek, i śmiesznie by wyglądało, jeśli trzeba by było go pić ze szklanek. Do piwa bardzo dobrze nadają się różnego rodzaju kufle i wysokie, wąskie szklanki. Mają one różną pojemność, ale przeważnie spotyka się takie, które zmieszczą połowę litra. Dużego problemu nie będzie również sprawiać wódka, jeżeli chodzi o nią, to wystarczą zwykłe kieliszki ze szkła, o różnej wielkości i kształcie.

drink w szklance

Autor: Sylvain Moreau
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz inne z mocnych alkoholi pije się trochę inaczej, na przykład wszelakie brandy i whisky potrzebują większych szklanek, do których można jeszcze dorzucić lodu.Na kuchennym wyposażeniu znaleźć się również powinny szklanki do drinków, jeżeli ktoś nie będzie chciał pić czystego alkoholu, to może zdecydować się na zrobienie drinka – warto sprawdzić. No i na zakończenie zapomnieć nie można o kieliszkach do szampana oraz wina.

Jeśli rzuciłeś okiem na umieszczone w tym miejscu materiały, to oprócz tego zerknij na opracowanie (http://www.dodatkicukiernicze.pl/pl/c/Podklady-cukiernicze/22), które również prawdopodobnie przykuje Twoją uwagę.

Jeżeli chodzi o nie, to temat będzie niezwykle szeroki, a i samych kieliszków będzie bardzo duża liczba.

Na przykład czerwone wina należy pić z kieliszków dużych i szerokich. Przez to, że mają one sporą powierzchnię, to z wina będzie się wydzielać najwięcej aromatów i najlepiej ono wtedy smakuje. Z kolei białe wina pite są z kieliszków wąskich, bardziej smukłych, gdyż zbyt duża powierzchnia mogłaby zepsuć ich smak. Na zakończenie pozostaje najlepszy alkohol, czyli szampan, z kolei in potrzebuje kieliszków wąskich, które się zwężają ku górze, tak żeby bąbelki nie uciekały zbyt szybko z niego. Mając wszystkie wcześniej wymienione kieliszki można być przygotowanym na każdą odmianę alkoholu, który pojawić się może na stole.