Znak towarowy to niesamowicie ważna część każdego opakowania

Czasami znak towarowy mówi nam więcej niż nazwa. Każdy wytwórca dokłada wszelkich sił, żeby mieć jak najlepiej rozpoznawalny znak towarowy, a więc znak, który będzie umieszczany na opakowaniach jego materiałów, jako jego symbol.

Jest to fajne głównie wówczas, kiedy na opakowaniu jest mało powierzchni, a nasza nazwa jest długa, wówczas drukuje się taki znak, a jeśli jest on dobrze rozpowszechniony, to możemy stać się pewni, że większość ludzi bez żadnego problemu powiąże go z odpowiednią firmą. Dlatego też znaki towarowe za każdym razem muszą być niepowtarzalne, a jeżeli jakiś inny jest nazbyt mocno zbliżony do naszego, to możemy walczyć o własne prawa i o wycofanie go, bo to może wprowadzać kontrahentów w błąd i sprawić, że nie będą nabywać naszych produktów, tylko konkurencja.

Wzór przemysłowy nie może się zmieniać

Kiedy już obmyśliliśmy i wprowadziliśmy ustalony wzór przemysłowy, to należy zatroszczyć się o to, aby nie zmieniał się przez calutki okres działalności firmy. Klienci przyzwyczajają się do konkretnych znaków, do ich grafiki, kolorów i może się okazać, że w momencie zmienienia takiego znaku, nie będą w stanie powiązać go z naszą firmą, a co się z tym łączy, że stracimy w krótkim czasie sporą grupę kontrahentów. Dodatkowo warto również zadbać o to, aby ciągle był umieszczany w widocznym miejscu, ponieważ jedynie wtedy kiedy z oddali będzie się rzucał w oczy, kontrahenci będą po niego sięgali bez namysłu. Kiedy będą musieli go poszukiwać na kartoniku, by upewnić się, że to rzeczywiście nasz materiał, to niejednokrotnie zrezygnują z jego sprawunku.

Sprawdźmy czy ktoś już nie ma takiego znaku

Zanim wystosujemy zadanie drukowania wymyślonego przez nas znaku na naszych kartonach, trzeba wcześniej się dowiedzieć, czy już jakaś inna firma, nie posiada zbliżonego znaku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna kancelaria radcy prawnego szczecin też bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Kiedy nie, to możemy doprowadzić do tego, że nasz znak będzie zastrzeżony tylko dla nas, a jeżeli ktoś już posiada podobny znak, to musimy odmienić własny znak, tak by nie zostać posądzonym o plagiat.
Autor

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,