W jaki sposób jeść dobrze?

Odżywianie – to proces który polega na dostarczaniu wszelkiej żywej komórce pokarmów pobieranych w stanie naturalnym czy po przetworzeniu na rozmaite potrawy oraz napitki w celu podtrzymania podstawowych funkcji życiowych, prawidłowego rozwoju oraz stanu zdrowia. Odżywiona powinna być każda z komórek naszego ciała.

Ser wyśmienicie smakuje ze świeżymi warzywami

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Zdrowa żywność w KrakowieZe strawionego pożywienia substancje organiczne w postaci najprostszych substancji odżywczych zostają rozprowadzane za pomocą krwi po całym organizmie. Odżywianie ma zasadnicze znaczenie życiowe dla każdego organizmu . Warunkuje również utrzymanie należytego zdrowia. Zbyt skromne pożywienie bądź jego złe wchłanianie bądź trawienie powoduje niedożywienie a także niedowagę. Natomiast zbyt częste odżywianie, lub spożywanie nieodpowiednich pokarmów powodować może nadwagę czy otyłość. Zdrowe odżywianie wymaga więc konsumowania właściwych ilości dobrze przygotowanego pożywienia.

Zrób niewielki eksperyment – zapytaj pierwszą spotkaną osobę, czy pragnęłaby w zdrowiu fizycznym jak też sprawności psychicznej dożyć 120 lat – z pewnością osoba ta odpowie twierdząco. Poinformuj ją, że wigor zaczyna się na talerzu – bo jedzenie – kiekrz sushi ma znaczenie. Zdrowe odżywianie jest podstawą funkcjonowania naszego organizmu, nie słyszałem bowiem o nikim, kto co dzień żywiłby się przysłowiowymi hamburgerami zapijanymi colą po czym dożyłby na takowym żywieniu leciwego wieku w pełnym zdrowiu i jasności intelektu. Zapewne usłyszysz: „tak, pragnę zdrowo się żywić, jednak nie wiem od czego zacząć”.

Blok drobiowy z warzywami

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Wybór sklepu ekologicznego w Krakowie!
A więc od czego zacząć? Jeżeli już podjęta zostanie decyzja, iż chcemy „wyjść z matrixa” i dołączyć do grupy osób mających jak największe szanse na długowieczność oraz bycie przewlekle zdrowym? Przedsięwzięciem numer jeden niech będzie porządek w schładzarce a także kuchennych szafkach. Oto czarna lista artykułów, jakie powinny zniknąć z twojej kuchni po czym wylądować w kuble na śmieci: wszelakiej maści nabijane konserwantami smaku przetwory mięsne, wszelkie produkty puszkowane, smalec, proszkowane dressingi do sałatek, galaretki itd.. W następnej kolejności biały ryż, cukier. Umiejsców leżący najbliżej sklep ekologiczny ze zdrową żywnością Kraków jest bogaty w takowe miejsca. Odwiedź również sklep zielarski po czym zapełnij szafki w kuchni zdrową żywnością.

Po znacznie więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (https://www.medimix.pl/wyprzedaz) tęstronę www. Nie wahaj się – polepsz wiedzę na tentemat opracowany w tekście.

Kliknij ..