Dziecięcy trening czystości. Gadżety, które pozwolą odnieść sukces.

Niejeden rodzic pamięta kupowanie ogromnych ilości pieluszek i oczekiwanie na ich pożegnanie, idące w parze z osiągnięciem przez dziecko jakiegoś stopnia samodzielności. Trening czystości jest bardzo trudnym zadaniem zarówno dla mamy i taty, jak i dla ich pociechy. To bardzo ważna chwila w życiu maluszka, więc trzeba być bardzo cierpliwym i pozytywnie nastawionym, bo zdenerwowanie może przejść na malucha, a tego rodzaju sytuacja nie będzie łatwa dla nikogo.

link

Autor: Huggies®

Nauka korzystania z malutkiej toalety niestety jest żmudna i długa. Zwykle trwa ona około dwóch miesięcy, a u niektórych maluszków prawie pół roku. Dla rodziny jedyną radą jest cierpliwość i pozytywne wzmocnienie, które prędzej czy później z pewnością się opłacą. Oczywiście, podczas całego treningu dobrze jest trzymać w zapasie jakieś pieluszki wielorazowe, ponieważ przydadzą się na przykład w nocy czy też na długim spacerze. Zanim przystąpimy do rozpoczęcia treningu warto nabyć nocnik dopasowany rozmiarem do naszego dziecka i umieścić go w toalecie obok muszli klozetowej.

Jeśli Twoim zdaniem ten artykuł jest wciągający, to przeczytaj też pomocne źródło (https://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/), które ma intrygujące informacje – one zapewne Cię zajmą.

Sprawdź: czytaj .

Przy starszych dzieciach, które już będą korzystały z toalety, można stosować nakładkę na dużą muszlę i schodek do muszli i umywalki, by było łatwiej sięgnąć. Fajnym dodatkiem wspierającym długą drogę do pozbycia się pieluszek jednorazowych będą pieluchomajtki, a potem majtki treningowe. Pieluchomajtki z założenia są pieluchą, ale nie zakleja się ich tak ciasno, jak pieluchę, ale zakłada tak, jak majtki.

Masz odrobinę wolnego czasu i chcesz pogłębić wiedzę z omawianego tematu? W takim razie wejdź w łącze do źródła (www.terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/) i tam delektuj się rzetelnymi informacjami.

Mogą ułatwić dzieciom komunikującym potrzeby zdjęcie ich przed skorzystaniem z nocniczka, a rodzicom – gdyby dziecko nie zdążyło zawołać na czas – usprawnią zmianę ubranka. Za to majtki treningowe mają dwie strony – zewnętrzną warstwę nieprzemakalną i wewnętrzną, chłonącą. Wybór wzorów i kolorów jest bardzo duży.

zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle zapinane są z przodu na zatrzaski, którymi można regulować rozmiar majteczek, lecz można także kupić modele dostosowane do wagi i wieku dziecka. Dobrze jest mieć kilka par, by prać je na bieżąco z innymi dziecięcymi rzeczami. Ze względu na dość gruby wkład, schną trochę dłużej niż zwykłe, więc warto mieć zapas. Asortyment akcesoriów pomagających pożegnać pieluszki wielorazowe i jednorazowe jest naprawdę spory. Trzeba tylko wyczuć czas, który pozwoli na rozpoczęcie treningu, a później wspierać maluszka i chwalić za poczynione postępy.