Jak zorganizować imprezę karnawałową? O jakich rzeczach trzeba pamiętać, w jaki sposób przygotować zabawę w domu?

Wszyscy lubimy odrobinę zabawy, a karnawał to huczny okres zimowych bali i maskarad, jaki zapewnia taką też ilość szaleństwa. Trwa od Święta Trzech Króli do wtorku, jaki poprzedza środę popielcową. Czas tego typu zabaw najlepiej uczcić na sali tanecznej lub w domu. Żeby jednakże przygotowywana w domu impreza nie zmieniła się w zwykłe spotkanie w gronie znajomych, dobrze jest stworzyć odpowiedni klimat.

przebranie na imprezę

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com

Tutaj więc liczą się stroje do przebrania takie jak na przykład: kostiumy do przebrania, balowe dekoracje oraz żywiołowa muzyka – dzięki temu nasza zabawa będzie rzeczywiście udana. Inspiracje, żeby zyskać baśniową, magiczną atmosferę można czerpać ze słynnych pochodów w brazylijskim stylu, ale jeszcze fajniej będzie jak sami wymyślimy motyw przewodni. Częściami dekoracji mogą się stać nie jedynie obrusy, serwetki albo barwne komplety naczyń, ale także balony, straszne maski, sztuczne kwiaty czy confetti. Na pewno nie powinno braknąć błyszczących dodatków, tak wiec mocny fiolet będzie bardzo dobrze komponował się ze srebrem czy złotem. Możemy stworzyć kompozycje z bombek, ładnych tkanin albo koronki. Świetnym i trafionym rozwiązaniem będzie również rozwieszenie papierowych łańcuchów.

Kliknij ten odsyłacz i zgłąb więcej wskazówek odnoszących się do rozpatrywanej w tym wpisie kwestii. Te rady bez wątpienia również na długo pozostaną w Twojej głowie.

Można je zrobić samemu, natomiast jak nie mamy czasu lub czujemy, że nam nie wyjdzie, to z powodzeniem możemy takie kupić. Identycznie można postąpić w kwestii masek na karnawał – możemy zrobić osobiście albo kupić. Bardzo efektowne powstają, kiedy używamy masy papierowej, jakiej można nadawać rysy twarzy.

przebrania na halloween

Autor: Marisa
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest także zachęcać dzieci do pomocy podczas wykonywania dekoracji, w ten sposób nauczą się czegoś pożytecznego, a jednocześnie będzie to dla nich świetna zabawa. Na stole karnawałowym nie powinno brakować pięknych przekąsek, to znaczy smakowitych babeczek, owocowych koreczków i kanapek. Świetną opcją jest szwedzki stół, dzięki czemu otrzymamy dużo przestrzeni do tańca.

Jeżeli chciałbyś zasięgnąć kolejnych informacji, przeczytaj nasz następny artykuł, w którym jest kompleksowa treść (https://fotoporcelana.net/). Rozwieje ona wszelkie Twoje niepewności.

Do tego warto przygotować chociaż jeden ciepły posiłek. Fajną niespodzianką może okazać się zrobienie menu z różnymi drinkami, które będą serwowane całą noc zaproszonym gościom. W ten sposób zorganizowana zabawa z pewnością wszystkim osobom przypadnie do gustu. Kto wie, może też zostać nową coroczną tradycją.