W jaki sposób zorganizować mikołajki dla dzieci?

Dzień św. Mikołaja jest to dla niezwykle wielu dzieci poza urodzinkami i gwiazdką, w najwyższym stopniu czekany dzień w roku. To dokładnie wtedy sympatyczny, brodaty Pan spełnia ich fantazjowania.

fotografia ciążowa

Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycyjne mikołajki w szkole jest to wielka atrakcja tak da naszych maluchów, jak także przyjaciół. Nierzadko organizuje się wszak takie kameralne wydarzenia w przedszkolach, w zatrudnienia albo w gronie najbliższych kompanów. Mikołajki w szkole to dla wszelkiego malucha niezmiernie ważne wydarzenie. Najmłodsi wyczekują przecież przez cały rok na Mikołaja, jaki przekaże im symboliczne podarki w nagrodę za dobre zachowanie oraz pilną naukę. Przez wzgląd na gigantyczną wziętość imprez mikołajkowych, szczególnie przebieranych jak też przewidujących udział dzieci albo gości w rozmaitego rodzaju grach i konkursach z nagrodami, postanowiliśmy podpowiedzieć Państwu, jakim sposobem samodzielnie przygotować ciekawe przyjęcie dla maluchów.
odiwedziny mikołaja

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku przygotowań należałoby zarezerwować czy wydzierżawić salę na naszą imprezę mikołajkową. Najlepiej, by było to miejsce przestronne, komfortowe i ciekawe dla naszych przyszłych gości. Wydzierżawioną salę będziemy musieli też posprzątać i oryginalnie ozdobić, charakterystycznymi dla okresu świątecznego ozdobami – śnieżynkami bądź wyobrażeniami świętego Mikołaja. Kolejnym krokiem jest przygotowanie świątecznych paczek z prezentami. Każdą paczkę wskazane jest podpisywać imieniem maluszka oraz opakować w kolorowy papier czy obwiązać fantastyczną kokardą.

Należałoby również należycie wcześniej uplanować odwiedziny mikołaja, którym może być wspólnik bądź doświadczony aktor.

Przeczytaj koniecznie ten wpis z witryny (http://www.karitee.pl/pl/c/Swiece-stolowe/26) publikującego zbliżone posty, ponieważ on niewątpliwie również jest warty Polecenia.

Wskazane jest okrasić program zabawy np. przez karaoke, konkursy z nagrodami.