Co jest lepsze polskie góry czy polskie morze?

Polska jest krajem zawierającym piękne tereny górskie i dostęp do morza, dzięki czemu jest atrakcyjna turystycznie. Spór o to, czy lepiej wykorzystać urlop w górach, czy na morskim wybrzeżu tkwi głęboko polskiej mentalności, należy jednak być wdzięcznym za wybór – każdy turysta znajdzie tutaj coś, co go może zainteresować. Polska jest słynna na całym kontynencie europejskim z pięknych, niewielkich miejscowości turystycznych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że ten piękny kraj przyciąga coraz większe rzesze zagranicznych turystów.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Zwolennicy morskich widoków z całą pewnością polubią Kamień Pomorski. Jest to niewielkie miasto położone na północno zachodnim krańcu Polski, niedaleko granicy polsko-niemieckiej. (Sylwester w Poznaniu) To miasto zachwyca nie tylko malowniczym krajobrazem i morskim klimatem, ale także spora liczbą ciekawych obiektów zabytkowych. W mieście działa również parę domów uzdrowiskowych udostępniających noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Będąc w okolicy trzeba koniecznie odwiedzić starówkę, gdzie jest dużo pięknych, zabytkowych domów oraz inne godne uwagi budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najatrakcyjniejsza w lecie, gdy można opalać się na wybrzeżu i pływać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest także miejscowością rybacką, będąc tam nie wolno nie spróbować świeżej ryby.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najpiękniejszych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Położona jest ona na południowym wschodzie Polski, niedaleko granicy polsko-słowackiej. Przed wybraniem się w to piękne miejsce, dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę frazę „Krynica Górska noclegi” i wcześniej zamówić miejsce w ośrodku. (Sylwester w Raciążu) Jest to bowiem popularne miejsce na wypoczynek i próbując zająć pokój u szczytu sezonu urlopowego można się rozczarować. Krynica jest najpiękniejsza w zimie, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie dobrze jest wybrać się tam właśnie w tym czasie. Należy jednak pamiętać, że samotne górskie wyprawy zimą mogą się okazać bardzo groźne. Wybierając się do tego miasta najlepiej udać się pociągiem. Znaczącym utrudnieniem w mieście jest bowiem niedobór miejsc parkingowych dla odwiedzających.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło lampy autobusowe a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.