Straszne kostiumy – na które należy zwrócić uwagę

Dobór kostiumu halloweenowego spędził sen z powiek niejednemu. Czasami warto popuścić wodze fantazji po czym zrobić cokolwiek oryginalnego. Masa ludzi decyduje się przebrać za zombie bądź innego nadgniłego stwora, po czym okazuje się, że na przyjęciu wszyscy prezentują się jednakowo. Jeśli pragniesz zaskoczyć rodzinę jak też znajomych niebanalnym strojem halloweenowym przeglądnij niecodzienne inspiracje oraz wyselekcjonuj coś dla siebie. Z pewnością przyciągniesz wzrok wielu osób.

Halloween już na dobre zagościło w naszym kraju. Każdego roku jest to sposobność na przebranie (dużo więcej informacji na stronie się w ohydne maski. W koszmarnych strojach możemy także udać się na imprezę Halloween, by wspólnie ze znajomymi się bawić. Fajne przebrania halloweenowe to: straszny świecący szkielet, krwiożerczy wampir zaś dobre przebrania dla dziewczyn to: wszelkiej maści widziadła, wiedźmy a także czarodziejki – poznaj modne przebranie dla kobiet.

halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik

Halloween jest obyczajem wywodzącym się z celtyckiego obrządku Samhain. Poniektórzy badacze jednakże twierdzą, iż pochodzi z obrządków rzymskich ofiarowanych bóstwom owoców oraz nasion. Precyzyjna geneza obrzędu nie jest znana, jednak większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu obrzędu. Według wierzeń staroceltyckich w Samhain zaciera się granica między światem żywych a zmarłych. W tym dniu oddawano szczególny hołd przodkom, których dusze wpuszczano do domu. Obawiano się jednak złych dusz błądzących po świecie, które odstraszano rozmaitymi sposobami. Nierozłącznym ceremoniałem w czasie święta Samhain było palenie ognisk.

Według wierzeń przodków, ognisko miało użyczać słońcu sił do walki z ciemnością. Wokół ognisk odbywały się tańce (Sprawdź taniec ognia lascar) śmierci. Miast dyń, jakie w tym czasie nie były znane wykorzystywano rzepy. Tak samo jak dzisiaj nacinano je w kształty przywodzące na myśl demony. To prawdopodobnie od owego zwyczaju dzisiaj przebieramy się w trakcie imprez Halloween. Dawniej druidzi przebierali się, żeby odstraszać w ów sposób złe demony, aktualnie już jednak przebieranki spełniają tylko odmianę rozrywki.
Ciągle nie wiesz w jaki sposób przebrać się na Halloween? Nie musisz się zamartwiać, w internecie można odszukać mnóstwo inspiracji na przebrania halloweenowe – czytaj . W sieci możesz także odszukać specjalistyczne sklepy proponujące najróżniejsze, makabryczne stroje.