Ślub na półwyspie Apenijskim – recepta na wyjątkowy ślub

Gdy marzy się nam pamiętny ślub, może należy urządzić go w wyjątkowej scenerii jak też aurze – przykładowo we Włoszech? Uroczystość ślubna w zabytkowym Rzymie, romantycznej Wenecji bądź słonecznej Toskanii to piękny początek nowej drogi życia.

Celem zorganizowania weselnych formalności najlepiej zgłosić się do firmy której branżą jest organizacja ślubów za granicą . Albowiem formalności związane z załatwieniem ślubu we Włoszech byłyby dla Młodych problematyczne, warto korzystać z usług kompetentnej firmy aranżującej śluby za granicą (nie przegap venice special). Jednostka ta zajmie się wszelkimi sprawami urzędowymi. Każde z narzeczonych musi nagromadzić poświadczenia potrzebne do zawarcia małżeństwa: kopia aktu urodzenia, zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (przetłumaczone na język włoski poprzez tłumacza przysięgłego), w wypadku osób biorących ślub po raz następny – akt zgonu poprzedniego małżonka czy akt małżeństwa z dopiskiem o rozwodzie (także przełożone). Czas ważności tych dokumentów wynosi 3 miesiące. Po ślubie musimy zarejestrować małżeństwo w naszej ojczyźnie. Można to uczynić za pośrednictwem Wydziału Konsularnego albo osobiście, w USC w naszym kraju. Najlepiej będzie otrzymać kopię aktu małżeństwa na blankiecie wielojęzycznym.

płótno - ślub

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, ślub we Włoszech więcej info na może być dla pary tańszy aniżeli organizacja ślubuorganizacja ślubu (slubnystyl.pl)=uroczystość] zagraniczną przyjeżdża bowiem w większości wypadków niewielka liczba osób, a czasami wyłącznie para jak też świadkowie. Pakiety ślubne oferują w większości wypadków przyjęcia ślubne dla grupy od dwóch do parunastu ludzi. Przedstawiciele firmy zajmują się na miejscu Młodymi, proponując wiele opcji spędzenia wolnego czasu, a także dbając o tak ważkie kwestie, jak krasa Panny Młodej w dniu wesela lub zdjęcia ślubne. Wenecja nie bez przyczyny zwana jest miastem zakochanych. Bajeczna architektura, romantyczna sceneria z licznymi mostami, kładkami oraz gondolami, dla wielu par jest to wymarzone miejsce na złożenie przysięgi małżeńskiej.

Tak samo jak w Rzymie, w Wenecji para może wziąć zarówno ślub cywilny, jak również ślub kościelny. Po wyjściu ze świątyni czy Urzędu Stanu Cywilnego nowożeńcy mogą udać się na przejażdżkę gondolą bądź spacerek po weneckich parkach.