W jaki sposób można ciekawie przygotować świąteczne dekoracje na choinkę robiąc je wraz z rodziną.

Boże Narodzenie to czas radości i szczęścia, w naszym kraju związany również z rozmaitymi zwyczajami. Jeden z najważniejszych to dekorowanie domów świątecznymi ozdobami, oczywiście najważniejsza tu będzie choinka, lecz również często będzie się spotykać najróżniejsze stroiki, łańcuchy czy jakieś inne dekoracje. Aktualnie przeróżnych świątecznych akcesoriów można znaleźć w sklepach bardzo duże ilości, w wielu z nich już w pierwszych dniach grudnia spora część powierzchni przeznaczona jest właśnie na tego typu towary. Lecz można iść w innym kierunku, czyli spróbować wykonać coś samodzielnie, bo inspiracji na to także jest sporo. W szczególności będzie to dobrym pomysłem, jeśli się ma małe dzieci, ponieważ po pierwsze można je zaangażować do świątecznych przygotowań, a po drugie miło, w gronie rodziny spędzić trochę czasu. Tak naprawdę do zrobienia ozdób na święta nie trzeba robić dużych zakupów, najczęściej można wiele rzeczy wykonać z tego, co się ma w domu. Tak naprawdę ważniejszy jest pomysł, i przede wszystkim chęci do tego, żeby zabrać się za coś takiego.

ślub - akt

Autor: aNdrzej cH.
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawą najróżniejszych choinkowych ozdób są różnego rodzaju łańcuchy i bombki. Aktualnie wiele bombek przypomina niewielkie dzieła sztuki, są ręcznie malowane i kosztują faktycznie sporo. Ale można również choinkowe bombki przygotować samemu, doskonale nadają się do tego styropianowe formy, które można pomalować na dowolne sposoby. Jeśli się będzie miało odrobinę kreatywności, to z paru kulek o różnej wielkości, waty i kolorowych kartek papieru może postać niezwykła bombka mikołaj, która zachwyci wszystkich domowników. Z papieru kolorowego można zrobić przepiękne łańcuchy na choinkę, nie tylko będą one ślicznie wyglądały, lecz również dadzą zajęcie dla dzieci na kilka długich godzin.

Można też pomyśleć o jakiś ozdobach do noszenia, maluchom z pewnością będzie się podobała własnoręcznie wykonana opaska rogi renifera, jaką mogą nosić przez cały świąteczny okres. Tego typu pomysłów jest dużo więcej, tak naprawdę najistotniejsze będą chęci i wolny czas, bo jak się już weźmie za takie ozdoby, to coś ciekawego się wymyśli.