Pierścionek na zaręczyny – co warto jest mieć na uwadze zanim dokona się ostatecznego zakupu?

Zaręczyny to jeden z najistotniejszych momentów w życiu. Decyzja może w końcu zaważyć na całej przyszłości. W końcu, chociaż teoretycznie, druga osoba ma być naszym partnerem aż do śmierci. Jednym z najistotniejszych elementów zaręczyn jest rzecz jasna odpowiednio dopasowany pierścionek. Co należy mieć na względzie, zanim dokona się ostatecznego wyboru?
W pierwszej kolejności, wskazane jest określić własne możliwości finansowe oraz maksymalną sumę, którą jest się w stanie przeznaczyć na jego kupno. Dodatkowo, trzeba się zastanowić, jakie oczekiwania może mieć przyszła żona. Wystarczy dokładnie przyjrzeć się biżuterii, jaką na co dzień nosi: gdy jest fanką delikatnych ozdób ze srebra albo z białego złota, w takim przypadku dobrze sprawdzi się

pierścionek

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com

elegancki pierścionek z identycznych tworzyw. Natomiast, kiedy kobieta chętnie nosi żółte złoto, można przyjąć, że właśnie pierścionek z tego kruszcu najlepiej przypadnie jej do gustu. Tak samo należy postępować jeżeli chodzi o kamienie. Standardem jest diament, jednak dziś na rynku oferowane są również pierścionki zaręczynowe z innymi rodzajami kamieni, takimi jak rubiny, szafir bądź szmaragd. Przepiękny szafir obejrzysz tutaj dowidz się więcej. Asortyment jest faktycznie dosyć bogaty. Można nawet zdecydować się na pierścionek zaręczynowy z perłą.

Rzecz jasna, wskazane jest też wybrać najlepszego jubilera, przykładowo szukając opinii na temat poszczególnych marek w sieci, co powinno być przydatne w podjęciu końcowej decyzji. Narzeczonej można w dodatku ofiarować pierścionek zabytkowy, przechodzący w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Podsumowując, kiedy mężczyzna planuje zaręczyny, powinien rozpocząć od szukania pierścionka idealnego oraz określenia swoich możliwości finansowych.
Trzeba pamiętać, że cena nie jest najważniejsza, ale gest, gdyż pierścionek jest pewnego rodzaju symbolem. Poza tym, istotny jest też gust przyszłej narzeczonej. Jeżeli mimo obserwacji wybieranej przez nią biżuterii dalej nie wie się, jaki pierścionek będzie odpowiedni, o pomoc można zapytać jej przyjaciółkę, jaka na pewno będzie potrafiła dać kilka potrzebnych informacji. Podstawą jest również odpowiedni rozmiar pierścionka.