Kaszuby- świetne miejsce na wakacje z rodziną oraz poznanie kaszubskiej historii

Jeżeli interesuje cię wypoczynek nad Bałtykiem lub lubisz wypoczywać nad jeziorami, Kaszuby są świetnym rozwiązaniem. Ten malowniczy teren Polski pełny jezior a także kulturowych zabytków z pewnością zagwarantuje niezapomniane wrażenia z wakacji. Decydując się na wczasy na Kaszubach dobrze jest zastanowić się jakie miejsca powinniśmy odwiedzić.

kaszuby

Autor: Chris Kuga
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tych miejsc są Kamienne Kręgi w Odrach, które stanowią rezerwat archeologiczny. Na tym obszarze rozmieszczone są charakterystyczne dla dawnych epok kręgi z kamienia a także kurhany na terenie cmentarzyska.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis niebieska bombka, w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Dla miłośników przyrody ciekawostką będą różne gatunki porostów, które możemy zaobserwować na terenie rezerwatu. Następną atrakcją będzie z pewnością Wdzydzki Park Krajobrazowy To niesamowite miejsce z mnóstwem jezior a także zbiorników wodnych z czystą wodą rok rocznie przyciąga tłumy przyjezdnych.

Środowisko przyrodnicze na wysepkach otoczonych rzekami jest tam wyjątkowo rozwinięte i można spotkać mnóstwo gatunków rzadko spotykanych roślin. Wczasy na Kaszubach nie mogą się obejść również bez wizyty w popularnym Parku Narodowym „Bory Tucholskie”, w którym będziemy mogli podziwiać cudowne widoki. Będąc na Kaszubach warto również zaznajomić się z obecną tam kulturą oraz z dialektem kaszubskim (zobacz dodatkowe informacje). Odwiedzając muzeum we Wdzydzach Kiszewskich można zobaczyć etniczne budynki, chałupy jak również odtworzone wnętrza z wyposażeniem. Poznamy kulturę, ciekawą historię słowiańską Kaszubów a także ich stroje regionalne, jak również język kaszubski charakterystyczny w tym obszarze.

W Kościerzynie natomiast założono skansen Parowozownia, w którym możemy oglądać jedne z najstarszych polskich parowozów. Zapoznanie się z techniką kolejową z dawnych lat na pewno gwarantuje niezapomniane wrażenia. W tym miejscu polska kolej miała swój początek (link do strony). Kaszuby to idealne miejsce, by wybrać się z rodziną w podróż, poznać bogatą historię, kulturę jak również archeologiczne rezerwaty.

Ciekawy wpis? Jeżeli tak, kliknij tu – w najświeższej ofercie (http://www.tuchoinki.pl/oferta-choinki/swierk-srebrny/) z pewnością odnajdziesz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien być dla Ciebie interesujący.

Przepiękne jeziora oraz wysepki między rzekami pełne różnych gatunków roślin na pewno sprawią, że zechcemy powrócić w to miejsce jeszcze raz.