Jaki podarek kupić pod choinkę?

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku. Każdy z nas pamięta te momenty, gdy w dzieciństwie wraz z rodzicielami, dziadkami, wujkami i kuzynami czekało się na pierwszą gwiazdkę. Po pierwsze ażeby móc w końcu siąść do kolacji wigilijnej a po drugie – zapewne dla poniektórych istotniejsze – ażeby zajrzeć pod choinkę po czym w szaleńczym amoku móc rozwinąć niespodzianki. Ach te podarki! Spędzają spanie z powiek już na długo przed uroczystościami. Frapujemy się, czym unikalnym zaskoczyć najbliższych i jakie podarki im ofiarować tak, aby byli zadowoleni, trafić w gust i na dodatek, żeby nie była to kopia z poprzednich lat. Zadanie nadzwyczaj skomplikowane. Jeśli do tego dojdzie olbrzymia ilość krewnych – mamy problem.

Mikołaj wręczający prezent

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Panie: W przypadku płci pięknej zadanie jest z pewnością łatwiejsze (moim sądem). Damom w zasadzie łatwiej dogodzić, wystarcza należycie wcześniej zrobić mały „wywiadzik”, żeby mieć pojęcie czego dana kobieta, dziewczyna potrzebuje. Jedną uraduje sokowirówka, kaszmirowy sweter, druga uraduje się na widok prześlicznego łańcuszka, bransolety czy klipsów. Sportsmenkę ucieszą niespodzianki w stylu: strój (sprawdź stroje świętego mikołaja) do joggingu albo rower Unibike –

prezenty

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
Panowie: Tutaj sprawa się zdecydowanie gmatwa. Skoro następna para ciepłych skarpetek będzie czynnikiem zapychającym szufladę, to w takim wypadku co ja mam kupić? Już wspomniany „wywiadzik” także w wypadku panów spełnia swoją funkcję. Jedyny wymóg – musi być przeprowadzony sprytnie, by się pan nie zorientował, co knujemy. Idąc na przód tym tropem najbardziej odpowiednie prezenty dla bliskich nam panów to takie, jakie odpowiadają ich zainteresowaniom i trybowi życia. Sportsmenów dobrze obdarować nowym drobiazgiem – znajdzie się tutaj miejsce na nowe gogle, bądź kółka do deskorolki. Melomanom najsporzej radości przysporzy najnowszy release ulubionego muzyka. Facetów podzielić możemy na jeszcze jedna grupę – tak zwanych gadżeciarzy. Z nimi będzie o niebo łatwiej aniżeli z poprzednimi. Tutaj sprawdzą się telefony komórkowe Nokia albo bezprzewodowe słuchawki. Świetnym upominkiem dla panów troszczących się o swój wóz może być kompresor lub nowe kołpaki. Wszystko zależy od wcześniej przeprowadzonego „wywiadu” – czy telefony komórkowe nokia są trwałe?.