Niezwykłe wiązanki weselne stworzone są przez florystów – artystów kwiatowych

Kwiaty od wieków są z człowiekiem. Już w dawnym Egipcie czczono nimi bogów, czy składano je, jako dary. W kolejnych wiekach kwiaty były użytkowane również jako symbole. Zdobiono nimi szaty i wplatano je w zdobienia cesarskie, jako symbol władzy.

Współcześnie kwiaty są bardzo wygodne w uprawie i służą do zdobienia wnętrz podczas przeróżnych okoliczności. Pracownia florystyczna Magenta z Wrocławia jest miejscem, gdzie tworzone są wręcz prawdziwe dzieła sztuki. To florysta dzięki swym umiejętnościom stwarza przepiękne obrazy wykorzystując kwiaty oraz pozostałe przedmioty, tak by powstała wyjątkowa koncepcja. Niebanalną kwestią jest fantazja, która pomaga w robieniu wyrafinowanej aranżacji. Zawód florysty wbrew opiniom nie jest prosty, gdyż trzeba mieć uzdolnienia manualne oraz mieć pojęcie o wzornictwie, jakie przeplata się z tym zawodem. Zastosowane akcesoria w postaci wstążek, kamieni czy ozdobnych folii dodadzą uroku całości. Fachowy florysta całe życie uczy się swojej sztuki, gdyż nawet prozaiczne układanie kwiatów jest rzeczywiście sztuką poprzez duże „S”.

Zapewne najbardziej rozpowszechnią okolicznością, w jakiej kwiaty stanowią ważny element jest ślub. Wówczas nie może zabraknąć bukietu ułożonego z wyjątkowych kwiatów i dodatków. W tym najważniejszym dniu w życiu kobiety towarzyszą jej kwiaty.

kwiaty w wazonie

Autor: Andy Blackledge
Źródło: http://www.flickr.com
Tym samym bukiety ślubne prezentowane przez florystów są niezwykle oryginalne i z pieczołowitością tworzone tak, aby były przepięknym dopełnieniem do sukienki ślubnej. Do obecnych tendencji należy bukiet z róż gałązkowych, który powrócił na nowo na śluby. Przedstawiana kompozycja z tych roślin jest pełna eteryczności i romantyzmu. Jego prezencja sprawdzi się przy każdym kroju sukienki. Dodatkowo bardzo trwale utrzymuje świeżość.

Florysta wiedząc uprzednio o tym, jak będzie prezentować się suknia ślubna, dobierze idealnie wiązankę. Ciemny kompozycyjnie bukiet będzie zauważalny na tle całości. Barwę wiązanki kompletuje się też do koloru włosów, o czym znakomicie wie każdy florysta. Jasne odcienie pasują do włosów blond, z kolei panie o ciemniejszych włosach mogą pokusić się na zdecydowane barwy kwiatów. Bukiety ślubne tworzone przez fachowców będą zatem idealnym dopełnieniem w tak ważnym dniu, którym jest dekoracje ślubne bielsko > wybierz bukiet ślubny tu.