Jakimi sposobami zainwestować gotówkę?

Jeszcze kilka lat temu głównym przywilejem klientów bankowości prywatnej była możność negocjowania oprocentowania lokat albo noszenie w portfelu złotej lub platynowej karty kredytowej. To wystarczyło, aby wśród zwykłych odbiorców wzbudzać zazdrość. Dzisiaj jest to jedynie minimum. Współczesny private banking proponuje o wiele więcej. Większość bogatych odbiorców oczekuje, że bank po prostu zaopiekuje się ich pieniędzmi – zasugeruje sposób ich zainwestowania dostosowany do ich apetytu na zysk oraz ryzyko.

inwestowanie kapitału

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już kilkaset tysięcy złotych gotówki wystarczy, aby powierzyć pieniądze przedsiębiorstwu asset management, czyli na zlecenie (zobacz umowa zlecenie a zus) zarządzającej aktywami. Nie są to jeszcze inwestycje indywidualne. Takie firmy oferują często po kilka gotowych strategii inwestycyjnych. Prywatne Fundusze inwestycyjne asset management dają odbiorców dużo więcej możliwości inwestycyjnych (inwestowanie w funduszach). Mogą oni używać znacznie szerszej gamy instrumentów finansowych. Asset managerowie mogą też odważniej inwestować na zagranicznych rynkach, a opłaty ponoszone przez zamożnych odbiorców są niższe niż w przypadku standardowych funduszy. W zamian za opłaty manipulacyjne i za zarządzanie coraz częściej pojawia się wynagrodzenie w postaci premii za ,,ekstra” zyski.

Asset managerowie chętnie stworzą także portfel inwestycji przeznaczony tylko dla jednej osoby. Wtedy to przyszły zarządzający decyduje co i ile chce mieć w swoim funduszu. W tym wypadku Rzecz jasna trzeba mieć do dyspozycji większą gotówkę. Klient mający odpowiednie fundusze może zamówić sobie też prywatny produkt strukturyzowany. Dawniej były to inwestycje wyłącznie oferowane odbiorcom bankowości prywatnej. Dzisiaj banki obniżyły progi wejścia oraz oferują je także drobnym przedsiębiorcom. Tzw. struktury to produkty, w których na zysk pracuje opcja, czyli najprościej mówiąc zakład o to, w jak w przyszłości zachowa się tak zwany instrument bazowy.

I tak bogaci klienci mogą wykreować sobie prywatną opcję na wzrost albo spadek dowolnego indeksu giełdowego, dolara, złota, ropy naftowej czy bawełny. Nie ma oczywiście przeszkód, aby na strukturę złożyło się kilku bogatych inwestorów. Zwykle zresztą tak się dziej.

Poszukujesz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa cv wykształcenie przykład na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz na niej dużo bardzo pożytecznych informacji.

Inwestycja w produkt kilku osób pozwala zaangażować mniejszej kwoty aktywów, a więc zwiększa to dywersyfikację portfela.Inwestowanie sporych pieniędzy przez najbogatszych odbiorców banków nie zapewnia oczywiście ponadprzeciętnych zysków. Na elitarnych inwestycjach można też stracić, lecz wielkie pieniądze otwierają możliwości zainwestowania w prywatne fundusze inwestycyjne, które są niemożliwe dla przeciętnego klienta.