Uwolnienie zawodu księgowego – na czym polega i jakie może mieć wady i zalety dla klientów.

Przez minione lata niektóre zawody kojarzyły się z niedostępnością i elitarnością, lecz równocześnie do ich wykonywania niezbędna była ogromna wiedza, jaką czasami było trzeba zdobywać latami. W ostatnich latach coraz modniejsza zaczęła się stawać deregulacja, jaka ma za zadanie uwolnienie niedostępnych dotychczas profesji i zezwolenie ia ich wykonywanie każdego chętnego.

materiały księgowej

Autor: leyla.a
Źródło: http://www.flickr.com
Taka deregulacja obowiązuje również od niedawna przy zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami poprzedzone być musiało zdobyciem dużej ilości wiadomości i uzyskaniem zezwoleń. Oczywiście uwolnienie zawodu księgowego, jak każda tego typu decyzja, będzie miało swoich zwolenników i przeciwników. Niektóre osoby biją na alarm, że bardzo zniszczy to rynek księgowych usług i może narazić klientów na straty, z kolei inni cieszą się z takiego stanu rzeczy, bo dzięki deregulacji ambitne, młode osoby dostaną szansę na zaistnienie w tym zawodzie.

Warto się przyglądnąć wszystkim poruszanym argumentom, zwłaszcza jeśli się będzie chciało korzystać z usług biura księgowego. Podstawowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest fakt, że za sprawy księgowe ( przypadku kiedy szukasz księgowej w stolicy, rzuć okiem na podmioty z okolic warszawa mokotów) zaczną się zabierać osoby średnio doświadczone, które mogą nawet nie orientować się, jak wygląda deklaracja vat czy co jest potrzebne, żeby uzyskać zwolnienia z vat . Rzeczywiście trochę racji w tym może być, ale w rzeczywistości osoby tego typu szybko zostaną zweryfikowane przez klientów.

Zaciekawił Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Jeśli zostanie zauważony ich mały profesjonalizm, to będą nieduże szanse na wyrobienie sobie odpowiedniej renomy.

księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Klienci zwyczajnie pójdą tam, gdzie proponowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym kiepskim zostanie albo douczenie się, albo zmiana profesji. Kolejnym argumentem przeciwników jest zaniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z argumentem poprzednim, oczywiście ci słabi księgowi będą oferowali niskie ceny, ale najczęściej jakość ich usług będzie adekwatna do tych cen. Rynek także i to szybko zweryfikuje, akurat przy usługach księgowych klienci na pewno będą woleli, aby wszystko zrobione było tak jak należy, jeżeli nawet będą musieli zapłacić za to nieco więcej.