Jak UE pomaga Polsce?

Ostatnimi czasy krytykowanie Unii Europejskiej jest niesamowicie rozpowszechnione. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że choć w istocie Unia Europejska ma wiele wad, to jednakże nie jest powiedziane, iż pod każdym względem jest ona beznadziejna.

pole - rolnictwo

Autor: HintenRum
Źródło: http://www.flickr.com

Fakty są takie, iż UE dała nam wiele dobrego. Chociaż nie jestem być może wielkim orędownikiem UE, to jestem w miarę uczciwy. Chcę początkowo napisać odnośnie odnośnie zalet mających związek z prowadzeniem firmy. Jak mali przedsiębiorcy mają możliwość zarabiać na UE?

A chociażby godne zainteresowania są programy unijne dla małych firm jak – cechują się one tym, że jeżeli umiejętnie wypełnimy wniosek, to znacząco zwiększamy własne szanse na odniesienie sukcesu. Zwłaszcza, iż w końcu często te pieniądze są ogromne – relatywnie. Przed kilkoma miesiącami mój kolega otworzył firmę – za unijne fundusze. Początkowo był zarejestrowany w Urzędzie Pracy jak osoba bezrobotna, ponieważ wyłącznie bezrobotni mają okazję pozyskać tego typu pomoc. Takowe dotacje są w porządku, chociażby z tego powodu, iż najzwyczajniej w świecie pozwalają ludziom w Polsce gonić Francję i pozostałe bogate państwa.

Naturalnie programy UE wzbudzają wielkie kontrowersje, chociażby dlatego, że przecież unijne pieniądze tak czy siak pochodzą z pieniędzpieniądze (polecany kantor Intraco z Warszawy)ów, ale uważam, iż tego typu pomoc ma sporo sensu. Chcę także trochę napisać o rolnictwie. Czy zdajesz sobie sprawę drogi rolniku, iż dzięki funduszom UE nareszcie można o wiele lepiej radzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa? Osobiście znam wielu rolników, którzy uważają, że programy unijne dla rolnictwa są czymś niezwykłym. Myślę, iż sensownie rozdzielana pomoc unijna ma wielki sens. Pewnie większość osób zgadza się ze mną (pełna oferta ).

Należy jednak wiedzieć, że bardzo często owe pieniądze są przejadane. Trudno myśleć, iż pozbawione sensu rozdawnictwo pieniędzy jest pozytywnym zjawiskiem. Szczególnie, że przecież w bardzo wielu przypadkach pieniądze z UE są marnotrawione. Krótko podsumowując: Unia daje dużo Polakom, ale trzeba zwrócić uwagę, że nie zawsze wiemy w jaki sposób sprawić, iż te pieniądze zostaną pomnożone. A przecież pragniemy, aby wreszcie Polska wykorzystała swoje szanse.