Dla kogo kredyty odnawialne?

Marzy nam się nowy telewizor? Romantyczna, daleka wycieczka? Sytuacja finansowa przyhamowuje jednak nasze plany. Co robić? Sposobów na zastrzyk dodatkowej gotówki jest kilka.
Zwykle w takich sytuacjach szukamy pomocy wśród rodzinę. Ale zdarza się, że niestety nie mogą nam pomóc. Powinien nas wówczas zainteresować kredyt gotówkowy lub odnawialny.

Karty kredytowe, płatnicze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z rachunkiem osobistym, więcej o tym pod linkiem: . Polega on na tym, iż bank udostępnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta. Najprościej mówiąc, klient ma do dyspozycji dodatkowe środki pieniężne, które może przeznaczyć na dowolny cel. Szczególną cechą kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania ponownych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, w przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu są uzyskiwane dochody lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy przyniósł korzyści trzeba uważnie zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Zazwyczaj kredyt odnawialny jest bardziej dogodny od kredytu gotówkowego oferowanego przez ten sam bank. Dlaczego? Kredyt odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

pieniądze

Autor: NicosFotos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie radzimy sobie ze spłatą zobowiązań wobec banku, powinniśmy pomyśleć nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Na dodatek rata jest znacznie niższa od sumy dotychczasowych rat.

Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków.

Absorbujący tekst? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zerknij także na podobne serwisy zawierające zbliżone tematy – one całkowicie Cię pochłoną.

W razie potrzeby możemy wystąpić z prośbą ich przewalutowania. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż razem z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż standardowych kredytach. Lecz nie zapominajmy, że dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, nadal jest to satysfakcjonująca propozycja.