Jakie badanie okulistyczne powinny wykonywać osoby, które mają 40 lat?

Najpopularniejszym badaniem okulistycznym, które powinno wykonywane być przy dowolnej wizycie u okulisty, to badanie ostrości wzroku. Takie badanie pozwala ocenić jakość widzenia oraz zezwala wstępnie wykluczyć dolegliwości, w jakich może dojść do szybkiego uszkodzenia wzroku.

Badanie dna oka jest badaniem struktur, które wyściełają oczną gałkę od wewnątrz. Takie badanie jest po to, aby poddać ocenie siatkówkę narządu wzroku oraz naczynia, które tą siatkówkę odżywiają. Badanie dna narządu wzroku jest bardzo istotnym badaniem, które stanowi podstawę pracy w gabinecie okulisty oraz w gabinecie diabetologa oraz neurologa. Badanie dna oka wykonywane jest podczas oftalmoskopii.

Nie jesteś w stanie doczekać się następnych wpisów? Przygotowaliśmy dla Ciebie hiperłącze do źródła, które da Ci możliwość, by zapoznać się z dużą dawką nowych informacji.

Stosowane jest wtedy specjalistyczne narzędzie pod nazwą oftalmoskop, który oświetla siatkówkę i zezwala uwidocznić dno narządu wzroku za soczewką. Perymetria czyli badanie pola widzenia pozwala na określenie jak znaczną część obrazu widzi oko, które ustawione jest nieruchomo i patrzy w jeden punkt. Jeśli zainteresowała Cię okulistyka Toruń jest miastem, w jakim odnajdziesz najlepszych fachowców. W niektórych chorobach narządów wzroku zmniejszenie widzianego obrazu przez chorego jest głównym objawem, który może prowadzić do uszkodzenia gałki ocznej. Taką chorobą może być jaskra, w której badanie pola widzenia jest niezaprzeczalnie nieodzownym badaniem, żeby ustalić zaawansowanie takiej choroby.

okulistyka toruń

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

USG oka jest wykonywane w szczególnych wypadkach. To badanie najczęściej przeprowadzane jest przed operacją zaćmy w takim celu, aby ocenić soczewkę oraz wykonać dokładne pomiary biometryczne narządu wzroku. USG oka jest badaniem bezpiecznym i pozwala dokładnie obejrzeć tkanki, które znajdują się wewnątrz oka.

Ciśnienie w gałce ocznej jest wytwarzane przez wodnistą ciecz, która produkowana jest przez oczy oraz struktury, które okrążają gałkę oczną. Ciśnienie wewnątrzgałkowe badać powinny wszystkie osoby, które mają 40 lat.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,