Jakie są zadania osoby zatrudnionej na stanowisku administratora systemu Linux?

Osoba specjalizująca się profesjonalnie administrowaniem systemem Linux ma za zadanie odpowiadać za sprawne funkcjonowanie takiego systemu operacyjnego, a także za stałą konserwację oraz wdrażanie różnego typu zabezpieczeń technicznych w firmie.
Bardzo istotna w tym zawodzie jest chęć ciągłego podnoszenia umiejętności, poznawania kolejnych technologii.

Niezwykle użyteczne okażą się też tego typu właściwości jak rzetelność, analityczne rozumowanie, umiejętność pracy pod presją czasu, czy umiejętność pracy grupowej. Pracownik pracujący na stanowisku administrator Linux jest specjalistą m.in. w utrzymywaniu oraz zarządzaniu serwerownią, infrastrukturą opartą o Linux, zarządzaniem infrastrukturą sieciową, rozwiązywaniem różnorodnego typu kłopotów w odniesieniu do systemu, wsparciem technicznym użytkowników, instalacją, konfigurowaniem, czy też utrzymywaniem scentralizowanych systemów, zapewnia im funkcjonującą dokumentację techniczną czy współpracuje z segmentem programistów albo webmasterami.

Masz wrażenie, że podobne materiały wyjaśnią Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (https://kantor-intraco.pl/kursy) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Administrator Linux zachowuje ponadto dostępność, funkcjonalność i stabilność systemów przedsiębiorstwa.

administrator linux

Autor: C25 VIỆT NAM
Źródło: http://www.flickr.com
koszty

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wymagania, to od osoby starającej się o pracę na stanowisku administratora Linux, wymaga się ukończonych studiów informatycznych albo technicznych, właściwej znajomości języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym, praktycznej znajomości Linuxa – posiadanie właściwych uprawnień z takiego zakresu jest olbrzymim walorem.

Taki kandydat powinien także znać problemy związane z sieciami opartymi o TCP-IP, języki skryptowe (PHP czy Python), powinien znać serwery baz danych (przykładowo Oracle, SQL, LDAP), powinien znać także oprogramowanie Apache2 ING oraz Nginx, z kolei bardzo użyteczne może okazać się także doświadczenie w technologii i usługach SMTP, LVM, SSL czy znajomość co najmniej jednej z technologii systemów wirtualizacji.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,