Jeżeli w naszym małżeństwie nie najlepiej się sprawy mają, to trzeba udać się na terapię dla par

W dzisiejszych czasach wszyscy żyją szybko i w sposób stosunkowo egoistyczny, przez to także nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że prościej jest zakończyć związek oraz szukać czegoś innego, niż chcieć rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są po prostu egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Stąd bierze się ludzka niechęć do kompromisów. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że pary nieczęsto się widują. I tak najczęściej zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Możemy dać sobie spokój i każdy pójdzie w inną stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Warto podjąć trud oraz iść na terapię. Tam pod czujnym okiem specjalisty będziemy w stanie powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednak będzie trzeba wysłuchać także wersji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, żeby podczas spotkania nie było krzyków oraz przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie miał świeże spojrzenie na sprawę i jego komentarze często będą trafne. Terapia (terapia uzależnień) może ciągnąć się długo i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Trzeba dać sobie czas. Zbliżenie może rodzić się w bólach, ale warto będzie podjąć tę próbę, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie mamy ochoty rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Powinniśmy dać również możliwość drugiej stronie, by odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,