Czy faktycznie potrafimy zadbać o swoje zdrowie?

Tak naprawdę to trochę przykre, że w dalszym ciągu trzeba kogoś starać się przekonać do tego, aby najzwyczajniej być takim człowiekiem, który potrafi dbać o stan własnego zdrowia. Jednak to bądź co bądź progres – przecież fakty są takie, iż praktycznie nigdy nie ma takiej sytuacji, że jest za późno na wprowadzenie zmian w dotychczasowym życiu. Zatem: dbajmy o stan własnego zdrowia od chociażby tej chwili. W jaki sposób jednakże tak naprawdę możemy wszyscy tego dokonać?

Zwróćmy uwagę,

uszy

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

iż lekarz specjalista jest i tak naszym „przyjacielem” – to znaczy nie można powiedzieć, że w nawet minimalny stopień może nas skrzywdzić. Wiadomo: generalnie narzekamy na stan służby zdrowia, lecz to tak czy siak nie powinno sprawiać, iż będziemy osobami, które w zupełności unikają lekarzy. Doskonale, że ostatnimi czasy powstają wortale internetowe na których to człowiek ma możliwość przekonać się, który okulista czy lekarz laryngolog z Warszawy jest lekarzem z tzw. powołania. To obecnie rzadkie. Chociaż bądź co bądź niech lekarz nawet wykonuje własną profesję tylko dla kasy: jeśli jest fachowcem w kwestii swojej specjalności, z odpowiednią kulturą odnosi się do pacjentów, to raczej nie powinno nas przesadnie obchodzić to w jaki sposób podchodzi on prywatnie do kwestii swojej pracy.

Lekarz, nawet najbardziej profesjonalny, o międzynarodowej renomie, nie wspomoże za bardzo tego pacjenta, który w zupełności olewa jego polecenia. To co prawda nie są żołnierskie rozkazy, lecz jeżeli lekarz rzeknie, że musimy nareszcie zacząć dbać o siebie, bo przedwcześnie zejdziemy z tego świata, niewątpliwie powinniśmy nareszcie zabrać się za poprawę własnego życia. Zwłaszcza, iż to się nam bardzo opłaca. Pamiętajmy, że nawet mała zmiana swojego funkcjonowania powoduje, iż wreszcie staniemy się tak jakby wspanialszymi ludźmi. Tak naprawdę nie ma za bardzo sensu umieszczać teraz rad na temat tego w jaki sposób rozpocząć diametralną zmianę trybu swojego funkcjonowania. Zwróćmy uwagę, że najbardziej istotne jest to, aby nie być taką osobą, która najzupełniej nie zwykła dbać o siebie. I nie wydaje się jakoś, aby to było przesadnie trudne do zrobienia.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,