Jonizacja minusami, czyli jakimi sposobami wyrównamy dawkę jonów przyswajaną z ekranów?

Nawilżacze powietrza mają istotny wpływ na poprawę funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Zbytnia „suchość” sprawia, iż w powietrzu znajduje się bardzo dużo roztoczy, które – zwłaszcza u alergików – prowokują katar i kaszel. Przeważnie mierzymy się właśnie z problemem niedoboru wilgoci. Pomoże nam w tym urządzenie do oczyszczania powietrza.

Warto w tym miejscu uświadomić sobie, że prawidłowa wilgotność powietrza to nie tylko domena jednej chwili. Wytworzenie aury idealnej tylko na czas pracy, przy niezadbaniu o warunki przed i po, nie przyczyni się do poprawy własnego samopoczucia. Dostosowana liczba jonów powinna otaczać nas przy spaniu, pracy i odpoczynku.

ciekawy artykuł

Źródło: http://www.airnaturel.pl

W parze z wilgotnością idzie kwestia jonizacji powietrza. To dość istotna, ale co gorsza – pomijana kwestia. Pracujemy i siedzimy przed wieloma monitorami (telewizor, komputer, laptop) niejednokrotnie więcej niż ośmiogodzinny dzień pracy. Takie sprzęty przyczyniają się do wyemitowania w naszą stronę tylu dodatnich jonów, których nie przyjęlibyśmy od środowiska naturalnego. Będąc za bardzo „na plusie” nie funkcjonujemy tak efektywnie powinniśmy.

Nawilżacz powietrza to sprzęt, który wytwarza przede wszystkim jony minusowe, które równają ilość jonów przyjmowanych przez nasz organizm do wartości neutralnej. Jakie można wyróżnić ich zalety? Będąc w środowisku, w którym działają ujemne jony, jesteśmy bardziej skoncentrowani; rany także szybciej zaczynają się goić. W przeciwieństwie do jonów dodatnich reakcje biologiczne również ulegają zintensyfikowaniu.

Wiedz, że nasze odnośniki (https://timefordentist.pl/uslugi/ortodoncja/) prowadzą wyłącznie do najbardziej interesujących portali, na których znajdziesz tylko wartościowe informacje.

Skuteczności nawilżaczom dodają dobierane według gustów olejki eteryczne. Ich woń pozwala lepiej zrelaksować się, zniwelować codzienny stres, poprawić nastrój.

Oczyszczacz powietrza - airnaturel.pl
Można też jonizować organizm w sposób naturalny. Taki który sprawi, że nie będziemy musieli pytać ile kosztują nawilżacze ultradźwiękowe i na parę, np. zobacz. Uwaga, jeśli mieszkamy w regionie częstych opadów deszczu to mamy przewagę! Wyspiarska pogoda nie zrekompensuje nam dnia ze słońcem, jednakże pozwoli na zrównanie się jonów, kluczowych dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Innym sposobem na pobudzenie się „minusami” pod dniu pełnym elektronicznych „plusów” jest wyjście na ognisko, grilla. Czyli jak najbliżej kolejnego żywiołu, którym tym razem jest ogień.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,