Usuwanie modzeli na dłoniach oraz stopach – jak zrobić to należycie oraz bezboleśnie?

Modzele są to odciski, jakie występują na dłoniach i stopach, mogą pojawić się poprzez tarcie powierzchni skóry lub też wskutek permanentnego nacisku. Modzele mogą być wywołane przykładowo poprzez noszenie małych, niewygodnych butów, chodzenie bez obuwia, noszenie butów na obcasach, co więcej do ich wyniknięcia może się również przyczynić chodzenie w za luźnym obuwiu.

Stopy w morzu

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie nie powodują one dużego dyskomfortu bądź bólu, w wielu przypadkach po czasie same nikną, niemniej jednak czasem może okazać się, że są one szczególnie bolesne, zdołają też doprowadzić do poważnego stanu zapalnego. W takich sytuacjach bezsprzecznie potrzebne jest usuwanie modzeli.

Powinno zastanowić się nad tym w jaki sposób fachowo wyleczyć modzele. Najczęściej bardzo efektywne okazuje się po prostu noszenie odpowiednich wkładek ochronnych do butów, które cechują się faktycznie wielką funkcjonalnością. Prócz tego modzele można również wyeliminować za pomocą kwasu salicylowego, należałoby także zmiękczyć je w ciepłej wodzie przez moczenie stóp i późniejsze wycieranie twardego naskórka pumeksem.

stopy

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście usuwanie modzeli wolno również zrealizować u podologa. Szczególnie osoby, jakie borykają się z różnymi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby układu krążenia bądź też choroby tętnic obwodowych powinny szybko udać się do lekarza na usuwanie modzeli. Podolog jako specjalista może skierować Cię do lekarza specjalizującego się w leczeniu stóp albo też zarządzić wycięcie modzeli.

Oczywiście zabieg ten jest przeprowadzony przez speca z wysokim doświadczeniem, nigdy nie można samodzielnie wycinać modzeli, bowiem z pewnością mogłoby to spowodować duże zagrożenie i szkody (sprawdź soulima). Rzecz jasna nie każde modzele trzeba wycinać – jeżeli z powodu pojawienia się odcisku nastąpiła metamorfoza struktury kości, to wówczas rzeczywiście lekarz ginekolog dublin może zaordynować wycięcie modzeli. Aczkolwiek jeżeli mamy do czynienia z delikatną formą modzeli i są to odciski, jakie nie wywołują dużego bólu czy też dyskomfortu to nieraz doktor zaleci Ci po prostu należyte środki leczenia.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,