Jak poszukiwać pracy pracując już na pełen etat?

Rozsądek podpowiada, że lepiej wypatrywać nowego zatrudnienia, podczas gdy mamy jeszcze zatrudnienie. Szukanie pracy zajmuje jednakże wiele czasu – sprawdzanie ogłoszeń, wysyłanie aplikacyjnych dokumentów, zadania rekrutacyjne.

Wybór

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób można pogodzić to z codziennymi zadaniami zawodowymi?
Przede wszystkim dobrze wykorzystaj czas wolny.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany post, to odnośnik tu zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Czas przed a także po pracy, a także w trakcie zadań – gdy akurat masz pauzę, mógłbyś efektywnie spożytkować na szukanie. Sprawdź nowe ogłoszenia, wyślij kolejne dokumenty aplikacyjne, czy też umów się również na rozmowę w sprawie pracy. Korzystając z przerwy w czasie pracy pamiętaj, by nie użytkować do tego celu służbowego peceta. Poświęcanie godzin pracy czy też firmowego sprzętu do poszukiwań innego zatrudnienia byłoby niezbyt uczciwe wobec aktualnego chlebodawcy. Na szczęście dzisiaj nie brak ofert zatrudnienia. Zatrudnienie znajdzie tak inżynier elektronik, informatyk jak też budowlaniec.

Jeżeli nie spędzasz każdego dnia ośmiu godzin w biurze, lecz w ramach zawodowych obowiązków pojawiasz się na przeróżnych targach bądź konferencjach, wykorzystaj ów czas na poznanie różnych osób oraz przedstawienie im się z jak najlepszej strony. Tego typu spotkania mogą być znakomitą sposobnością do zawarcia stosunków, jakie mogą zaowocować ofertą zatrudnienia, czy choćby pomocą w szybkim dojściu do odpowiednich osób w jakiejś organizacji.

Jeśli dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, spytaj czy może odbyć się w godzinie lunchu. To coraz nagminniej spotykana praktyka, a w taki sposób znakomicie wykorzystasz przerwę w ciągu dnia.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,