Kiedy jest potrzeba usunięcia zęba?

Wyrwanie zębów pomimo tego, że stomatologia rozwija się w dużym tempie, wciąż bywa czasem wymagane.
Usuwanie zębów inaczej określane ekstrakcją, jest to zabieg operacyjny, który wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Istotą takiego zabiegu jest usunięcie zęba z jamy ustnej. Usuwanie zębów jest to zabieg prowadzony zazwyczaj w miejscowym znieczuleniu. Dzięki użyciu leku miejscowego znieczulenia, metoda usuwania uzębienia przebiega bezboleśnie. Warto tu zaznaczyć, że po podaniu znieczulenia, czucie dotyku pozostaje zachowane, dzięki temu pacjent czuć może ucisk oraz rozpieranie w okolicy, która jest operowana. Bóle zębów to zmora wszystkich ludzi od bardzo długiego czasu. Na początku jedyną możliwością leczenia było usunięcie przyczynowego zęba. Wtedy zajmowali się tym cyrulicy lub kowale. Postęp techniki i edukacji stomatologicznej spowodował, że dużą część uzębienia udaje się odratować, ale w co poniektórych sytuacjach zabieg wyrwania zębów jest konieczny.
usuwanie zębów

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio doszło do bardzo znacznego rozwoju specjalizacji stomatologicznej. Nowe technologie oraz używane aktualnie surowce stomatologiczne zezwalają na uratowanie wielu zębów przed wyrwaniem. Niestety wciąż są takie okoliczności, w jakich zęby trzeba usunąć. lekarz dentysta po wykonaniu wywiadu i dokładnego zbadania chorego, ocenia czy też konkretny ząb da się jeszcze ocalić. Zalecenia do usunięcia zęba wynikać mogą z dolegliwości tkanek twardych uzębienia, które do leczenia zachowawczego i protetycznego nie nadają się.

Dużo jest zębów, które posiadają nieodwracalne zakażenie miazgi oraz nie nadają się do endodontycznego leczenia niewystarczającej ilości tkanek zęba, żeby go odbudować po endodontycznym leczeniu. Tego typu zęby implant zęba warszawa nadają się tylko do usunięcia. W wyniku bardzo zaawansowanych stanów chorobowych tkanek, które otaczają ząb, dochodzi przeważnie do ubytku podparcia kostnego zębów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,