Każdy chory marzy o idealnej przychodni zdrowia, lecz w rzeczywistości trudno taką znaleźć, szczególnie jeżeli mieszka się poza granicami aglomeracji

O przychodniach, publicznych ośrodkach zdrowia i szpitalach myślimy dopiero wówczas, kiedy dopada nas zwyczajne przeziębienie lub poważna choroba. A w przypadku najmłodszych należy koniecznie doliczyć badania bilansowe i szczepienia. Przeważnie leczymy się w najbliższych ośrodkach i m. in. z tego powodu chcemy, żeby tego rodzaju instytucje w pełni zaspokajały nasze oczekiwania, co praktycznie graniczy z cudem, jeśli mieszkamy na obszarach wiejskich. Tak czy owak, każdy chory dorzuci swoje trzy grosze, lecz tutaj postaramy skoncentrować się jedynie na uogólnieniach.

przychodnia

Autor: kris krüg
Źródło: http://www.flickr.com
Według chorych zarówno Przychodnia Zdrowie (np. Przychodnia Życie), jaki i inne takie instytucje powinny mieścić się w odrestaurowanym budynku i równocześnie posiadać rozmaite udogodnienia dla inwalidów. (http://www.przychodniazycie.pl/304,Ginekolog.html) Naprawdę ważną kwestią staje się odpowiednie wyposażenie toalet. Rzecz jasna nie mamy tutaj na względzie białego papieru toaletowego, ale tak przydatne sprzęty, jak np. przewijaki dla małych dzieci i specjalne poręcze dla osób mających niemałe problemy z poruszaniem się.

Czasem liczą się także niemalże niedostrzegalne udogodnienia – gdy trzeba czekać kilkanaście minut na wizytę, to niektóre panie z chęcią przeglądnęłyby w tym czasie kilka kolorowych czasopism. Kompleksowość wykonywanych usług jest dla chorych sprawą najwyższej wagi. Gdy w jednym budynku można i zapisać się na wizytę do kardiologa, i wykonać badanie USG czy RTG, to oczywiście nie ma potrzeby zajeżdżać kilka razy pod przychodnię. Równie istotne są długie godziny pracy placówki, fachowość i uśmiech czterdziestolatek pracujących na recepcji. Z kolei bardziej wymagający faceci postawią dodatkowe oczekiwania.

Ludzie biznesu zapewne docenią możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu i zimną krew pielęgniarek z laboratorium. Dla nieco przesądnych pań liczy się też i nazwa placówki – na przykład, Przychodnia Zdrowie natychmiast wywołuje pozytywne konotacje. W czasie fali upałów wszyscy, od kilkuletnich berbeciów poczynając, a na siedemdziesięciolatkach kończąc, docenią doskonale działającą klimatyzację. Na koniec trzeba koniecznie dopowiedzieć, że przeważnie przy przychodniach mieszczą się dobrze zaopatrzone apteki, a sami chorzy cenią nie tylko duży wybór lekarstw na ból głowy czy gorączkę, lecz również niskie ceny i wszelkie rabaty.