W jaki sposób jeść dobrze?

Odżywianie – to proces który polega na dostarczaniu wszelkiej żywej komórce pokarmów pobieranych w stanie naturalnym czy po przetworzeniu na rozmaite potrawy oraz napitki w celu podtrzymania podstawowych funkcji życiowych, prawidłowego rozwoju oraz stanu zdrowia. Odżywiona powinna być każda z komórek naszego ciała.

Ser wyśmienicie smakuje ze świeżymi warzywami

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Zdrowa żywność w KrakowieZe strawionego pożywienia substancje organiczne w postaci najprostszych substancji odżywczych zostają rozprowadzane za pomocą krwi po całym organizmie. Odżywianie ma zasadnicze znaczenie życiowe dla każdego organizmu . Warunkuje również utrzymanie należytego zdrowia. Zbyt skromne pożywienie bądź jego złe wchłanianie bądź trawienie powoduje niedożywienie a także niedowagę. Natomiast zbyt częste odżywianie, lub spożywanie nieodpowiednich pokarmów powodować może nadwagę czy otyłość. Zdrowe odżywianie (zobacz również dieta dla dwojga) wymaga więc konsumowania właściwych ilości dobrze przygotowanego pożywienia.

Zrób niewielki eksperyment – zapytaj pierwszą spotkaną osobę, czy pragnęłaby w zdrowiu fizycznym jak też sprawności psychicznej dożyć 120 lat – z pewnością osoba ta odpowie twierdząco. Poinformuj ją, że wigor zaczyna się na talerzu – bo jedzenie ma znaczenie. Zdrowe odżywianie jest podstawą funkcjonowania naszego organizmu, nie słyszałem bowiem o nikim, kto co dzień żywiłby się przysłowiowymi hamburgerami zapijanymi colą po czym dożyłby na takowym żywieniu leciwego wieku w pełnym zdrowiu i jasności intelektu. Zapewne usłyszysz: “tak, pragnę zdrowo się żywić, jednak nie wiem od czego zacząć”.

Blok drobiowy z warzywami

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Wybór sklepu ekologicznego w Krakowie!
A więc od czego zacząć? Jeżeli już podjęta zostanie decyzja, iż chcemy “wyjść z matrixa” i dołączyć do grupy osób mających jak największe szanse na długowieczność oraz bycie przewlekle zdrowym? Przedsięwzięciem numer jeden niech będzie porządek w schładzarce a także kuchennych szafkach. Oto czarna lista artykułów, jakie powinny zniknąć z twojej kuchni po czym wylądować w kuble na śmieci: wszelakiej maści nabijane konserwantami smaku przetwory mięsne, wszelkie produkty puszkowane, smalec, proszkowane dressingi do sałatek, galaretki itd.. W następnej kolejności biały ryż, cukier. Umiejsców leżący najbliżej sklep ekologiczny ze zdrową żywnością Kraków jest bogaty w takowe miejsca. Odwiedź również sklep zielarski po czym zapełnij szafki (http://prolab.torun.pl/oferta/szafki-laboratoryjne) w kuchni zdrową żywnością. Kliknij ..