Z czym do laryngologa?

Laryngolog jest lekarzem, trudniącym się diagnostyką i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani i gardła oraz innych organów szyi oraz głowy.

zdrowie - kadr

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jego specjalnością są między innymi schorzenia ucha jak też Kości skroniowej, schorzenia w obrębie nosa oraz przynosowych zatok, a także stany chorobowe gardła, jamy ustnej, tchawicy i krtani. Profesjonalista laryngologii diagnozuje i kuruje także choroby oskrzeli, przełyku, szyi, głowy oraz struktur przyległych.
Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum
Laryngologia, zwana także otolaryngologią, jest jedną z powyżej 40 głównych specjalizacji lekarskich. Doktor laryngolog (serwis) charakteryzowany bywa też niekiedy tytułem “chirurga szyi oraz głowy”. Dysponuje on należytą wiedzą i kwalifikacjami z obszaru diagnostyki i terapii schorzeń tych struktur, które znajdują się w obrębie głowy i szyi, a zatem głównie ucha, nosa i zatok przynosowych, a również jamy ustnej, gardła oraz krtani. Laryngolog – odnośnik do serwisu – prowadzi również diagnostykę jak też terapię chorób, występujących w obrębie tchawicy i oskrzeli. Obszar działań laryngologa obejmuje także choroby organów zmysłów, takie jak zaburzenia równowagi, słuchu, węchu i smaku, a również schorzenia nerwów czaszkowych razem z diagnostyką jak też terapią zaburzeń przełykania a także obwodowej postaci zespołu spania z bezdechami sennymi.

poradnia laryngologiczna Poznań przeważnie zajmuje się kuracją pacjentów z bólem a także stanami zapalnymi ucha, a także z uczuciem zaczopowania jak też uporczywymi usznymi szumami. Na laryngologiczną konsultację muszą się także zgłosić chorzy z niedosłuchem, krwawieniem z nosa a również długotrwałym zapaleniem gardła.