W jaki sposób wyekwipować domową apteczkę?

Nie musimy zamieniać domu w punkt apteczny, lecz apteczkę domową warto posiadać. Trzymane pod ręką opatrunki są w stanie ocalić życie. A podane odpowiednio wcześnie specyfiki mogą pomóc uniknąć wizyty u lekarza.
Zawartość apteczki domowej zależy tak naprawdę od potrzeb domowników.

Sporty wodne

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com
Góry z samolotu

Źródło: en.wikipedia.org

Jeśli służyć ma osobie cierpiącej na przewlekłe choroby, musi się w niej znaleźć zapas zażywanych medykamentów na co najmniej najbliższy tydzień. Na pozostały skład domowej apteczki, tak jak u osób nie cierpiących na przewlekłe niedomagania, powinny składać się lekarstwa potrzebne w przypadku nagłych niedomagań.
Na liście z pewnością muszą znaleźć się: termometr, plastry z opatrunkiem, plaster – strona – bez opatrunku, kompres, specyfiki przeciwbólowe, leki osłabiające symptomy przeziębienia. Pamiętaj, że hurtownia medyczna nie może sprzedawać specyfików bezpośrednio pacjentom, dlatego zaopatruj się w farmaceutyki w pobliskim punkcie aptecznym. Apteczka musi być znakomicie zabezpieczona przed maluchami. Wolno w niej przechowywać wyłącznie medykamenty wyraźnie opisane: nazwa farmaceutyku, przeznaczenie, termin ważności. Nie powinno się gromadzić zanadto dużej ilości specyfików. Specyfiki należy składować w ich własnych pojemniczkach. Nie można ich przesypywać. Warto zwrócić uwagę na instrukcję przechowywania lekarstw. Niektóre powinny być przechowywane w sposób szczególny.

Bez względu na choroby domowników oraz skład domowej apteczki, należy pamiętać o regularnym kontrolowaniu dat ważności zawartych w niej specyfików. Na medykamentach, jakie trzeba zużyć przed upływem wskazanego czasu od otwarcia, wskazane jest napisać flamastrem odpowiednią datę.

Czy odnalazłeś potrzebne informacje na omawiany temat? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ale nie mniej ciekawe będą wiadomości na tym portalu. Wówczas przejdź tutaj.

/J]