W jaki sposób dbać o zęby? Szkodliwe nawyki niszczące zęby

Które nawyki, nierzadko niekontrolowane, przyczyniają się do pogarszania stanu naszych zębów? Mnóstwo z nich powiązanych jest z pracą w biurze, np. wielogodzinne przeżuwanie gumy, stosowanie zębów miast nożyc oraz podjadanie przy kompie.

Problem w dużym stopniu dotyczy także studentów, uczniów i graczy komputerowych. Dowiedz się, w jaki sposób troszczyć się o zęby w miejscu pracy.
Oto spis przyzwyczajeń wpływających negatywnie na stan zębów. Staraj się je wyeliminować, ażeby poprawić stan naszych zębów.
Kawa

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
zaufanie

Autor: Lambertz
Źródło: Lambertz

Wkładanie palców do ust. Nie chodzi wyłącznie o dość powszechne obgryzanie pazurów bądź skórek, jakie szkodzi nie jedynie zębom, ale też rękom. Niezwykle często ludzie siedzący przed komputerem trzymają po prostu paluchy w buzi. Niekiedy obskubują wargi, dłubią w ząbkach albo… czyszczą w ten sposób paznokcie! Pracownicy przeglądający gazety bądź liczący banknoty częstokroć posiłkują się oblizywaniem paluchów, aby łatwiej radzić sobie z rozdzielaniem papieru. Każda taka operacja niesie za sobą miliony mikroorganizmów, jakie zgarniamy z klawiatury peceta, smartfona, pieniążków bądź wspólnej kuchni czy umywalni. Wilgotne oraz ciepłe środowisko jamy ustnej jest doskonałym inkubatorem dla wszelkich drobnoustrojów, jakie dostają się do naszego układu. Stąd już niedaleko nie jedynie do kłopotów z dziąsłami i zębami, ale też poważniejszych zakażeń układu –

Podtrzymywanie brody.

Ten przedstawiany artykuł jest niezwykle wciągający? Więc odszukaj więcej tu (http://disnemar.pl/pl-pl/poznaj-disnemar), aby przeczytać jeszcze więcej informacji na opisywany temat.

Znudzeni bądź zamyśleni przed pecetem, często posiłkujemy się ręką, która podtrzymuje nasz podbródek. Dzięki temu zagryzamy mocniej zęby, jakie napierają na siebie z ogromną siłą. Jeśli coś nas wyraźnie złości, możemy również nieświadomie nimi chrobotać.

Jeżeli jesteś zadania, że prezentowana tematyka jest ciekawa, kliknij ten link, w najświeższej ofercie też znajdziesz coś wartego uwagi!

Stąd już jeden krok do problemów ze szkliwem. Pamiętaj też aby raz na sześć miesięcy odwiedzać gabinet stomatologiczny – Ortodonta.