Rozlicz się z fiskusem

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Chociaż żył on w XVIII wieku, jego słowa nie tracą na aktualności. Uiszczanie należności na rzecz państwa jest i zapewne długo będzie naszym obowiązkiem. Choć nie podobają nam się nierzadko ogromne kwoty odbierane z naszych wypłat, podatki muszą funkcjonować, ażeby państwo pracowało sprawnie. Szczęśliwie wprowadzono mechanizmy pozwalające pomoc potrzebującym. Przykładem jest .

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Organizacje pożytku publicznego (OPP)
Podmioty, dla których możemy sprezentować 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego . Ich działalność opiera się w dużej części na darowiznach i nieodpłatnej pomocy wolontariuszy. 1 procent podatku jest dla nich poważnym zastrzykiem finansowym, więc rywalizacja o pieniądze jest dość wyraźna. OPP w szeregu przypadków instalują na własnych stronach internetowych program do rozliczania pit-ów, tak aby uprościć potencjalnemu darczyńcy podjęcie decyzji a także przyspieszyć jego działanie.

Po przeglądnięciu naszego tekstu nęci Cię, aby pozostawić na naszej witrynie małe komentarze na nasz temat (https://www.agatabzdyn-legal.pl/)? Nie zwlekaj! Każda opinia będzie dla nas ważna.

Przeważnie posiada on dwie odmiany – stacjonarną, jaką można zainstalować na swoim komputerze i online – do zrealizowania za pomocą strony www. Organizacje pożytku publicznego, którym oddamy naszą część podatku, poznają jego liczbę nie wcześniej aniżeli w miesiącach wakacyjnych.

Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodze
Nie tak dawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Niebawem zaczniemy już przekazywać 1 procent. Najlepiej dokonać tego zaraz po tym, kiedy pracodawca prześle nam pit 11. Szybka reakcja umożliwi nam uniknięcie niepotrzebnego stresu i prawdopodobnych grzywien, zaś w przypadku zwrotu z podatku przyspieszy jego zapłatę.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (http://magdalenagrzeskowiak.pl/okancelarii/prawo-karne-i-postepowanie-karne.html) podobne materiały – one też są wartościowe.

Pit 2013 będzie można prawdopodobnie posłać do miejscowego urzędu skarbowego już w styczniu bądź lutym 2013 r. Rzecz jasna najistotniejszy termin to 30 kwietnia, aczkolwiek nie powinno się pozostawiać wszystkiego na ostatnią sekundę. Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, zaś kary nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.